Sport
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

piątek,

18 stycznia 2019

17:25

Piłkarze Lechii nie będą udzielali wywiadów w ramach protestu. Ogromny pech Wolskiego. Lechia gotowa na obóz w Turcji

Lechia ma kolejne problemy finansowe. Jak dowiedziało się Radio Gdańsk piłkarze nie będą udzielali wywiadów w mediach ze względu na "zachwianie harmonogramu wypłat ustalonego przez Zarząd z Radą Drużyny". Pech spotkał pomocnika Rafała Wolskiego, który kolejny raz zerwał więzadła krzyżowe.
Problemów finansowych w Lechii ciąg dalszy. Jak udało nam się ustalić, piłkarze postanowili nie udzielać wywiadów w mediach w związku z zaburzonym harmonogramem spłat pensji i premii. Nasze informacje potwierdza oficjalny komunikat klubu. - Drużyna podjęła decyzję o nieudzielaniu wywiadów do odwołania. Wyrażają w ten sposób zaniepokojenie zachwianiem harmonogramu wypłat ustalonego przez Zarząd z Radą Drużyny. Natomiast do końca stycznia harmonogram zostanie uregulowany, czytamy w oświadczeniu.

LECHIA NIE WYCIĄGA WNIOSKÓW

Problemy z płatnościami w Lechii to żadna nowość. Przed startem obecnego sezonu informowaliśmy o zaległościach sięgających nawet 4 pensji. Wówczas klub dementował te informacje, ale ostatecznie okazały się trafne. Tym razem to piłkarze zaprotestowali. W związku z zaległościami postanowili nie udzielać wywiadów w mediach do odwołania.

CHCIELI ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Jak mówi nam anonimowo jeden z piłkarzy, w ten sposób drużyna chce zwrócić uwagę mediów i kibiców. Klub kolejny raz nie dotrzymuje słowa, a czwartkowy trening był poważnie zagrożony. Po dwugodzinnych negocjacjach rady drużyny z dyrektorem sportowym - Januszem Melaniukiem trening ostatecznie się rozpoczął, ale oczekujący na możliwość rozmowy dziennikarze, piłkarzy się nie doczekali.

ENERGA ZABRAŁA GŁOS

Do sprawy odniósł się również sponsor główny biało-zielonych Grupa Energa. - W odniesieniu do medialnych informacji dotyczących rzekomych opóźnień w wypłatach dla piłkarzy Lechii Gdańsk, podkreślamy, że sumiennie wywiązujemy się z zapisów umowy sponsoringowej pomiędzy Energą SA a Lechią Gdańsk. Nie mamy żadnych zaległości wobec Klubu. Wszystkie płatności są przez nas na bieżąco regulowane zgodnie z zatwierdzonym przez strony terminarzem, czytamy w komunikacie spółki skarbu państwa.

WOLSKIEGO PROBLEMY ZE ZDROWIEM

O ogromnym pechu może mówić Rafał Wolski, który kolejny raz ma poważne problemy ze zdrowiem. Jak poinformował klub "podczas wewnętrznej gry treningowej doznał kontuzji, która okazała się poważniejsza niż na początku przypuszczano. Pomocnik Lechii Gdańsk przeszedł szczegółowe badania, które wykazały u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. W najbliższym tygodniu Rafał zostanie poddany operacji". To kolejna kontuzja tego zawodnika, który dopiero co wrócił do pełni dyspozycji po zerwaniu więzadeł w lutym zeszłego roku.

DO TURCJI Z ARKĄ NA POKŁADZIE

Piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia tym samym środkiem transportu udadzą się na obozy przygotowawcze. Jak podkreślają w jednym jak i drugim klubie to czysty zbieg okoliczności. Oba zespoły w tym samym czasie zaplanowały obozy w Turcji. Zarówno Lechia jak i Arka będą przebywać tam od 19 stycznia do 2 lutego. O wspólnym graniu meczów kontrolnych nie ma mowy, choć podróż do Turcji to nie jedyne spotkanie, które czeka oba kluby. W drogę powrotną  do Trójmiasta również wyruszą na pokładzie tego samego samolotu.

Kadra Lechii na obóz w Belek:

Bramkarze: Dusan Kuciak, Zlatan Alomerović, Maciej Woźniak

Obrońcy: Joao Nunes, Steven Vitoria, Michał Nalepa, Mateusz Lewandowski, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Filip Dymerski

Pomocnicy: Michał Mak, Lukas Haraslin, Tomasz Makowski, Daniel Łukasik, Karol Fila, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Egy Maulana Vikri, Daniel Mikołajewski, Mateusz Sopoćko, Konrad Michalak, Mateusz Żukowski, Mateusz Cegiełka, Adrian Petk

Napastnicy: Flavio Paixao, Artur Sobiech, Jakub Arak
lus