Sport
Fot. Grzegorz Radtke/ 058sport.pl / KFP

poniedziałek,

07 stycznia 2019

17:37

Lechia wróciła do treningów bez jednego piłkarza. Lidera tabeli czekają trzydniowe testy

29 piłkarzy wzięło w poniedziałek udział w pierwszym po przerwie zimowej treningu Lechii Gdańsk. W zajęciach nie uczestniczył Filip Mladenović. W planie przygotowań do rundy wiosennej lidera ekstraklasy jest zgrupowanie w Turcji i pięć sparingów.

W poniedziałek zawodnicy Lechii przeszli testy wytrzymałościowe, na wtorek trener Piotr Stokowiec zaplanował testy szybkościowe oraz badania krwi, natomiast w czwartek odbędzie się pierwszy typowo piłkarski trening.

DŁUŻSZE ŚWIĘTA SERBA

Podczas inauguracyjnych zajęć zabrakło Mladenovicia. Ze względu na prawosławne święta Bożego Narodzenia serbski lewy obrońca dostał dodatkowy dzień wolnego.

MŁODZIEŻ PUKA DO DRZWI

W gronie 29 zawodników znalazło się natomiast trzech młodych graczy, których włączono do kadry pierwszego zespołu – to 17-letni pomocnicy Mateusz Cegiełka i Adrian Petk oraz młodszy o rok obrońca Filip Dymerski.

SERIA SPARINGÓW I TURECKI OBÓZ

15 stycznia w pierwszym sparingu "biało-zieloni" zmierzą się w Gdańsku z pierwszoligową Bytovią Bytów, a cztery dni później wyjadą na zgrupowanie do Turcji. W Belek lider ekstraklasy będzie przebywać do 2 lutego i w tym czasie rozegra kolejne cztery mecze kontrolne – 21 stycznia z piątym zespołem rumuńskiej ekstraklasy Viitorulem Konstanca, a cztery dni później z mistrzem i liderem ligi bułgarskiej Łudogorcem Razgrad. Rywal ze spotkania zaplanowanego 29 stycznia jest do ustalenia, natomiast obóz zakończy 1 lutego konfrontacja z Viktorią Koeln.

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej ekstraklasy gdańszczanie podejmą w sobotę 9 lutego Pogoń Szczecin.
PAP/lus