Sport
Fot. Agencja KFP/Jerzy Bartkowski

czwartek,

03 stycznia 2019

18:40

Pożegnanie Ponta. Lekkoatletka i żeglarz najlepszymi sportowcami Sopotu

Anna Kiełbasińska i Paweł Tarnowski to największe gwiazdy sopockiego sportu w roku 2018. Lekkoatletka SKLA, która w biegu na 200 m dotarła do półfinału ME wyprzedziła Annę Świtajską z UKS Navigo oraz Maję Dziarnowską z SKŻ Ergo Hestia.

Piąty zawodnik MŚ w żeglarskiej klasie RS:X - Paweł Tarnowski uplasował się przed ubiegłorocznym triumfatorem - Piotrem Zeszutkiem, który z rugbystami Ogniwa Sopot stanął na podium MP oraz biegającym przez płotki Artura Nogę.

Trenerem roku został Karol Czyż, który po odbudowaniu sopockiego rugby, kolejny raz doprowadził Ogniwo do finału MP. Jego zespół wygrał pewnie w kategorii "Drużyna roku".

POŻEGNANIE PONTA

Wielką gwiazdą Gali, która odbyła się w w hotelu Sofitel Grand Sopot był Przemysław Miarczyński. Czterokrotny olimpijczyk, brązowy medalista z Londynu, siedmiokrotny medalista MŚ bardzo sprawnie przeobraził się ze sportowca wyczynowego w trenera. Z rywalizacji o medale i puchary wycofał się kilka miesięcy temu obejmując stanowisko szkoleniowca kadry klasy RS:X.

Jest absolwentem XI Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nominowany do nagrody na najlepszego na świecie żeglarza roku 2003. W 2010 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Mieszka w Sopocie z żoną Kasią i ich dwójką dzieci. Prywatnie entuzjasta jazdy rowerowej i gry w squash. W rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim z uśmiechem wspomina m.in udział w " Tańcu z Gwiazdami"... 
Włodzimierz Machnikowski