Sport
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

06 grudnia 2018

20:35

Hit ekstraklasy pomiędzy Lechią i Legią bez kibiców gości. Tak zdecydował wojewoda

Bez udziału kibiców gości odbędzie się mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Wniosek o to do wojewody pomorskiego skierowała policja. Dariusz Drelich ostatecznie się zgodził.

O decyzji wojewody można dowiedzieć się z oficjalnej strony stołecznego klubu. Niedzielne spotkanie pomiędzy Lechią a Legią jest określane jako hit kolejki. Lechia jest liderem i ma 5 punktów przewagi nad aktualnym mistrzem kraju. Spotkania pomiędzy drużynami są traktowane jako mecze podwyższonego ryzyka. 

Legia Warszawa wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy całość:

Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że Wojewoda Pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia.Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji Wojewody ani odwołania od niej. Nie poznaliśmy nawet jej uzasadnienia, a informację o zamknięciu sektora przekazał nam klub Lechia Gdańsk. Co więcej, decyzja została podjęta cztery dni przed meczem, który jest nie tylko największym hitem kolejki, ale też jednym z najważniejszych spotkań rundy.

Stowarzyszenie kibiców zorganizowało wyjazd, zamówiło i opłaciło pociąg. Nie było powodów, aby przypuszczać, że nie zostaną wpuszczeni na stadion. Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności.

Jednoznacznie podkreślamy, że zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu.