Sport
Fot. arka.gdynia.pl

środa,

05 grudnia 2018

14:16

Od gwiazdy do marginalnej postaci. Andrij Bogdanov odchodzi z Arki Gdynia

Andrij Bogdanov nie będzie już występował w Arce Gdynia. Kontrakt z ukraińskim pomocnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron.
Piłkarz jeszcze kilka miesięcy temu był jednym z liderów żółto-niebieskich, ale ostatnimi czasy jego rola znacznie zmalała.

ZROBIŁ SWOJE

28-letni pomocnik przybył do Arki przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu. Z marszu stał się ważnym ogniwem zespołu, a szacunek kibiców zyskał ligowym golem przeciwko Legii Warszawa. Marcowe trafienie Bogdanova zapewniło Arce zwycięstwo nad Mistrzem Polski 1:0.

ZACIĄŁ SIĘ JESIENIĄ

W lipcu ponownie przyczynił się do zwycięstwa nad Legią, zaliczając piękne trafienie z rzutu wolnego w meczu o Superpuchar Polski. Wówczas deklarował chęć walki z Arką o kolejny finał Pucharu Polski i poprawę miejsca w lidze.

Pozycja Ukraińca malała jednak z każdą kolejką ligową. Od pierwszej do czwartej kolejki grał w pierwszym składzie. Po przyjściu do klubu Adama Dei, 28-latek przestał podnosić się z ławki rezerwowych, a czarę goryczy przelała czerwona kartka z 41. minuty meczu przeciwko Piastowi Gliwice.

Na razie nie wiadomo, gdzie zakotwiczy Ukrainiec. W barwach Arki rozegrał 25 spotkań, strzelając 2 gole.

Paweł Kątnik