Sport
fot. facebook.com

środa,

14 listopada 2018

20:29

Zdunek Wybrzeże nie przestaje się wzmacniać. Utalentowany Duńczyk z dwuletnim kontraktem

Żużlowe Zdunek Wybrzeże wykorzystało ostatnie godziny okienka transferowego. Dwuletni kontrakt z klubem podpisał w środę Jonas Seifert-Salk. To utalentowany Duńczyk, który w swoim kraju jest uważany za jednego z najlepszych żużlowców młodego pokolenia.
Seifert-Salk to przedstawiciel młodego pokolenia duńskich zawodników i jednocześnie jeden z największych talentów w kraju Hamleta. Mimo zaledwie 18-lat ma już na koncie czwarte miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Danii oraz Pucharze Europy U19 w sezonie 2018. Po dobrych występach w barwach Slangerup Speedway Klub w rodzimej lidze teraz postanowił sprawdzić swoje umiejętności na polskich torach - Zdecydowałem się na podpisanie umowy w Polsce ponieważ chciałbym się systematycznie rozwijać, a wiem że mnie na to stać. Z każdym kolejnym treningiem i zawodami chciałbym stawać się lepszym zawodnikiem - powiedział młody żużlowiec.

NAJPIERW PRZYGODA W DRUGIEJ LIDZE

Zgodnie z założeniami teamu zawodnika oraz trenera Mirosława Berlińskiego utalentowany Duńczyk sezon 2019 ma spędzić na wypożyczeniu w jednym z klubów II ligi - Wierzę, że z pomocą Wybrzeża uda mi się znaleźć klub drugoligowy, w którym nabiorę doświadczenia, by za rok być pełnoprawnym członkiem gdańskiej drużyny. Ustaliliśmy też, że w tym roku będę sporo trenował w Gdańsku, żeby lepiej poznać tor i klub - kontynuował Seifert-Salk, który do lipca będzie łączył jazdę na żużlu z nauką w szkole.

ZDECYDOWAŁA WIZJA

Duńczyk mimo młodego wieku miał sporo ofert z klubów z wszystkich poziomów rozgrywkowych w Polsce. Mimo tego zdecydował się wybrać gdański klub - Spodobała mi się przede wszystkim wizja, jaką przedstawili mi gdańscy działacze. Widać, że mają pomysł na mój rozwój, a to jest dla mnie najważniejsze. Spodobał mi sie również gdański tor. To techniczny obiekt, a ja bardzo lubię ściga nać się na takich torach - zakończył Duńczyk.

CZAS NA JUNIORA

Po za kontraktowaniu Seifert-Salka jedyną niewiadomą w gdańskim zespole pozostaje pozycja drugiego młodzieżowca. Rozmowy w sprawie wypożyczenia zawodnika młodzieżowego cały czas trwają, a kolejny junior powinien dołączyć do zespołu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.