Sport
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

08 listopada 2018

14:16

Hit przy opustoszałych trybunach? Mecz Arki z Jagiellonią na stadionie zobaczą tylko posiadacze karnetów

Arka - Jagiellonia w Pucharze Polski zapowiada się jako hit 1/8 finału Pucharu Polski. Niestety wiele wskazuje na to, że trybuny będą świeciły pustkami. Na stadion będą mogli wejść tylko posiadacze karnetów.
To efekt kary, jaką nałożyła Komisja Dyscyplinarna PZPN po meczu finału Pucharu Polski pomiędzy Arką a Legią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Za strzelanie rakietnicami klub został ukarany 200 tys. złotych grzywny, zakazem wyjazdów grup zorganizowanych na mecze Ekstraklasy do końca 2018 roku oraz zakazem udziału publiczności przez całą edycję pucharu Polski 2018/19 na stadionie, w którym gospodarzem będzie Arka. I właśnie ten trzeci zapis oznacza, że tylko ci, którzy wykupili karnety na sezon 2018/19, będą w stanie obejrzeć widowisko przy Olimpijskiej.
 
W MORĄGU KIBICOWALI

I choć teoretycznie fani żółto-niebieskich mieli mieć zakaz stadionowy podczas meczu 1/32 finału w Morągu, to jednak weszli jako grupa niezorganizowana i dopingowali swoją drużynę. Miasteczko III-ligowca dzieli od Gdyni zaledwie dystans 120 km.

Jeśli PZPN utrzyma w mocy decyzję z maja, to na trybunach nie pojawią się kibice nieposiadający karnetów.

Spotkania 1/8 finału odbędą się pomiędzy 4 a 6 grudnia.
pkat