Sport
Nowy skład Zdunek Wybrzeża Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

wtorek,

06 listopada 2018

18:30

Wielkie powroty do żużlowego Zdunek Wybrzeża. Gdańszczanie przedstawili skład na przyszły sezon [ZDJĘCIA]

To koniec spekulacji. Żużlowe Zdunek Wybrzeże zaprezentowało skład na przyszły sezon. Obok pozostających w gdańskim klubie Mikkela Becha i Karola Żupińskiego klub zakontraktował sześciu nowych żużlowców, którzy postarają się powalczyć w przyszłym roku o upragnioną ekstraligę.
Na uwagę zasługują przede wszystkim nazwiska zawodników krajowych. Do Gdańska po kilku latach wraca wychowanek Krystian Pieszczek. Po wojażach w Zielonej Górze i niedalekim Grudziądzu zawodnik postawił na stabilizację. Wraca zatem do Wybrzeża i pomoże mu wrócić do najlepszej ligi świata. To podstawowy senior, który będzie stanowił o sile drużyny Mirosława Berlińskiego.

"GINGER" ZWERYFIKOWANY

Kolejny głośny powrót nad morze to Kacper "Ginger" Gomólski. W zeszłym roku, żużlowiec postanowił spróbować sił w ekstralidze, ale ta niestety brutalnie go zweryfikowała. Przygoda w Falubazie Zielona Góra zakończyła się zaledwie po roku, teraz zawodnik postara się kolejny raz odbudować w Wybrzeżu. To nie pierwsza przygoda "Gingera" w Gdańsku. W 2017 roku wspólnie z kolegami był bliski awansu do ekstraligi, ale zespół przegrał baraże z Toruniem, a tłem była niechlubna afera korupcyjna.

ZAGADKOWY CYFER

Adrian Cyfer to nowe nazwisko w Gdańsku. Żużlowiec, który zeszły sezon spędził w Polonii Piła, chce odbudować formę. Zeszły sezon był w jego wykonaniu słaby. W pierwszej lidze zanotował średnią biegową na poziomie 1.200. Zakontraktowanie Cyfera to ogromne ryzyko. W podobnej sytuacji przed rokiem był Michał Szczepaniak, który w 2018 roku zawiódł na całej linii. Czy podobnie będzie w przypadku wychowanka Stali Gorzów? Trudno wyrokować, ale należy pamiętać, że Cyfer nie będzie pierwszym wyborem trenera, bo odwodzie pozostają zawodnicy zagraniczni, z którymi Cyfer będzie rywalizował o miejsce w składzie.SZWED JEDNĄ WIELKĄ NIEWIADOMĄ


Kolejnym nowym zawodnikiem w Zdunek Wybrzeża jest Jacob Thorssell. Poprzedni sezon, podobnie jak Kacper Gomólski, spędził w Falubazie Zielona Góra. Początek sezonu był w jego wykonaniu dobry, ale później zanotował drastyczny spadek. Na koniec sezonu wykręcił średnią na poziomie 1.100, a wszystko okupił kontuzją. To kolejny zawodnik do odbudowy, a w Gdańsku liczą na niespodziankę i solidne 10 punktów w każdym spotkaniu.

KLING NASTĘPCĄ THOMSENA?

Kolejnym żużlowcem do drugiej linii jest Joel Kling. To indywidualny mistrz Szwecji z poprzedniego sezonu. W Polsce występował w Motorze Lublin. Z aktualnym beniaminkiem ekstraligi podpisał kontrakt przed fazą play-off Nice 1 L.Ż i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę włodarzy klubu ze stolicy województwa lubelskiego. Świetne starty, efektowna jazda na dystansie - kibice w Lublinie pokochali Szweda. Rewanżowe spotkanie okupił złamaniem żeber i to by było na tyle, jeżeli chodzi o występy w polskiej lidze.

JUNIORSKIE PROBLEMY

Najsłabszym punktem w nowej układance Mirosława Berlińskiego może okazać się formacja juniorska. Jedynym pewnym punktem może okazać się Karol Żupiński. Wybrzeże postanowiło podpisać kontrakt z Dominikiem Majchrzakiem. Jedyną informacją o młodym żużlowcu jest to, że do tej pory występował we Włókniarzu Częstochowa. To melodia przyszłości, ale także jedna wielka niewiadoma. Jak zapewniają włodarze klubu - to nie jedyny młodzieżowiec, który związał się kontraktem z Wybrzeżem. Na kolejne nazwiska musimy jednak poczekać.

Wojciech Luściński

Zobacz Galerię