Sport
fot. Aleksander Knitter/KFP

środa,

10 października 2018

14:28

Chojniczanka zmienia trenera. Wielki powrót Macieja Bartoszka

Pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice zmienia trenera. Przemysława Cecherza, który dotychczas prowadził zespół z Chojnic, zastąpi doskonale znany Maciej Bartoszek. To powrót tego szkoleniowca na ławkę trenerską Chojniczanki po dwóch latach.
Ostatnio trener Maciej Bartoszek pracował w klubach Ekstraklasy – Koronie Kielce, którą wprowadził do górnej ósemki Lotto Ekstraklasy i zajął z nią 5 miejsce na koniec sezonu oraz Bruk-Bet Termalice Nieciecza, gdzie pracował od września 2017 do lutego 2018. Na swoim koncie ma także tytuł najlepszego trenera sezonu 2016/17 w Lotto Ekstraklasie.

WIELKI POWRÓT

Maciej Bartoszek wraca tym samym do Chojnic po prawie dwóch latach przerwy. Wcześniej prowadził chojnicki klub w końcówce sezonu 2015/16, gdzie jego praca znacznie przyczyniła się do utrzymania zespołu na zapleczu Ekstraklasy, a po rundzie jesiennej 2016 Chojniczanka zajmowała 1 miejsce w tabeli 1 Ligi. Trener Bartoszek prowadził klub w 27 meczach, a łączny bilans to 13 zwycięstw, 10 remisów i 4 porażki. Chojniczanka zdobyła w tych meczach 48 bramek, a straciła 31.

WŁASNY SZTAB

Drugim trenerem w sztabie szkoleniowym będzie Piotr Tworek, a asystentem Kamil Kuzera. Piotr Tworek ostatnio był asystentem Macieja Bartoszka w Bruk-Bet Termalice Nieciecza oraz Koronie Kielce. Wcześniej był m.in. pierwszym trenerem Kotwicy Kołobrzeg, Miedzi Legnica czy Zawiszy Bydgoszcz. Natomiast Kamil Kuzera również pracował z Maciejem Bartoszkiem w Koronie Kielce i Bruk-Bet Termalice Nieciecza