Sport
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

wtorek,

14 sierpnia 2018

08:03

Wymiana na linii Gdańsk-Warszawa. Oficjalnie: Stolarski odchodzi, Michalak przychodzi

O tych transferach mówiło się od kilku dni. Jak dowiedziało się Radio Gdańsk, Konrad Michalak zostanie piłkarzem Lechii Gdańsk, a do Legii Warszawa trafi Paweł Stolarski. Późnym wieczorem zarówno Legia jak i Lechia potwierdziły nasze doniesienia i oficjalnie ogłosiły zamianę. 

Kibice Lotto Ekstraklasy kojarzą go przede wszystkim z występów w Wiśle Płock. W zeszłym sezonie w zespole prowadzonym przez Jerzego Brzęczka zagrał w 29 meczach, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 4 asysty. Jednakże statystyki nie odzwierciedlają jego znaczenia dla drużyny z Płocka. Młody pomocnik był jednym z najlepszych zawodników "Nafciarzy". Jego rajdy prawą stroną boiska były groźną bronią w talii Jerzego Brzęczka i często sprawiały problemy obrońcom rywali.

MŁODY GROSIK?

Michalak jest jednym z najszybszych piłkarzy Lotto Ekstraklasy. Swego czasu Mateusz Borek w jednym z odcinków "Misji Futbol" porównał go do młodego Kamila Grosickiego. Jednocześnie dziennikarz zaznaczył, że pomocnikowi brakuje jeszcze wykończenia i chłodnej głowy pod bramką rywali.

NIECHCIANY W STOLICY

Po udanym sezonie w Wiśle Płock został ściągnięty z powrotem do Legii Warszawa z nadzieją, że będzie dobrą alternatywą dla Michała Kucharczyka. Rzeczywistość okazała się jednak inna i 21-latek nie dostał wielu szans na pokazanie się w barwach mistrza Polski. Teraz zwiększy rywalizację w drużynie z Gdańska, a wiadomo, że trener Piotr Stokowiec umie pracować z młodzieżą. We wtorek pomocnik przeszedł testy medyczne po czym związał się kontraktem z Lechią

WYMIANA Z MISTRZEM POLSKI

Przyjście Konrada Michalaka oznacza odejście Pawła Stolarskiego. 22-letni obrońca nie wziął udziału poniedziałkowym treningu. W sumie w biało-zielonych barwach rozegrał 79 spotkań, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 7 asyst. O możliwej wymianie zawodników pisaliśmy tutaj.

mkul