Sport
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

10 sierpnia 2018

12:37

Ciekawe losowanie 1/32 Pucharu Polski dla pomorskich drużyn. Lechia ma najtrudniej, do Chojnic przyjedzie obrońca tytułu

Lechia Gdańsk zmierzy się z Wisłą Kraków w 1/32 Pucharu Polski - to najciekawiej zapowiadające się spotkanie w tej fazie rozgrywek krajowego pucharu. Przed ciężkim wyzwanie stanie również Chojniczanka. Podopieczni Przemysława Cecherza zmierzą się z mistrzem i obrońcą Pucharu Legią Warszawa. Ubiegłoroczny finalista - Arka Gdynia trafiła na teoretycznie słabszego rywala - Śląsk Świętochłowice.
Zdecydowanie przed najtrudniejszym zadaniem staną piłkarze z Chojnic i Gdańska. Szczęścia w losowaniu nie miała Lechia, która już na początku pucharowej drogi stanie w szranki z drużyną, z Lotto Ekstraklasy. W ostatnich latach biało-zielonym zdecydowanie się nie wiodło w Pucharze Polski. Wówczas drużyna odpadała m.in. z Bytovią Bytów, czy Puszczą Niepołomice.

CHOJNICZANKA Z OBROŃCĄ TYTUŁU

Przed ciężkim zadaniem staną również piłkarze z Chojnic. Drużyna Przemysława Cecherza zagra z obrońcą pucharu - Legią Warszawa. Co ciekawe, obie drużyny spotkały się także w zeszłorocznej edycji rozgrywek o krajowy puchar. Chojniczanka postawiła stołecznemu klubowi ciężkie warunki, ale to warszawianie zameldowali się w kolejnej rundzie.

ŚWIĘTOCHŁOWICE NA DRODZE ARKI

O wiele łatwiejszego rywala trafiła Arka, która na początku swojej kolejnej drogi do finału zmierzy się ze Śląskiem Świętochłowice. To drużyna występująca w czwartej lidze.

RESZTA POMORSKICH DRUŻYN W 1/32 PUCHARZE POLSKI

MKS Bytovia Bytów - Elana Toruń
KP Starogard Gdański - Górnik Łęczna
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn