Sport
Piotr Osiński odebrał z rąk samorządowców list gratulacyjny Fot. Radio Gdańsk /Tomasz Gdaniec

środa,

11 lipca 2018

19:41

"Trochę zimno, śliska i kręta trasa". Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego najlepszy wśród kolarzy-amatorów

Piotr Osiński odebrał z rąk samorządowców list gratulacyjny za zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Amatorów w kolarstwie szosowym.

- Temperatura w okolicach 16 stopni, a więc trochę zimno. A do tego mokra, śliska i kręta trasa. Cały wyścig starałem się kontrolować sytuację. 40 kilometrów przed metą w piątkę uciekliśmy. Do mety dojechaliśmy w trzyosobowej grupie – relacjonuje Piotr Osiński, mistrz Polski.

Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Starachowicach odbyły się na czterech dystansach: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km. Każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic. Starogardzianin najszybciej przejechał 123-kilometrową trasę wokół Starachowic. Na mecie zameldował się po trzech godzinach i jedenastu minutach. Tym samym wyprzedził 74 innych zawodników.

WIELKIE SUKCESY

- Ten sukces świadczy o talencie, umiejętnościach i potencjale zawodnika. Jesteśmy dumni, że w Starogardzie mieszkają ludzie, którzy swój talent, zapał i ambicję przekładają na wielkie sukcesy – nie kryje radości Jarosław Czyżewski, przewodniczący starogardzkiej rady miejskiej.

 

 

Tomasz Gdaniec/jK