Sport
Fot. arka.gdynia.pl

środa,

20 czerwca 2018

16:45

Sulewski za Janusa w Arce. Żółto-niebiescy z kolejnym transferem

Robert Sulewski wraca do Arki. Zawodnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Popularny wśród kibiców "Suli" to wychowanek Arki, który zaczynał od juniorskich drużyn Stowarzyszenia Inicjatywa Arka. We wtorek z Gdynią pożegnał się Krzysztof Janus, z którym klub nie przedłuży wygasającej 30 czerwca umowy.
Jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Starszych z 2012 oraz srebrnym z 2013. Poprzez zespoły juniorskie i drugą drużynę awansował do pierwszego zespołu. W seniorach Arki debiutował w 1. lidze za kadencji Piotra Rzepki 21 maja 2014 w meczu z Puszczą Niepołomice. Łącznie rozegrał do tej pory w Arce 11 spotkań.

PRZYGODA W NIŻSZYCH LIGACH

Wiosną 2015 został wypożyczony do Stali Mielec, która w lipcu 2016 wykupiła go z Arki. Wiosną 2015 zagrał w 14 meczach. W kolejnym sezonie 2015/16 Stal wygrała rozgrywki 2. ligi i awansowała na zaplecze Ekstraklasy, a Robert zagrał w 32 meczach w lidze. Po awansie w kolejnym sezonie rozegrał 30 spotkań w 1. lidze i zdobył 1 bramkę. Przed poprzednim sezonem przeszedł do Zagłębia Sosnowiec, z którym rozwiązał pod koniec kwietnia tego roku kontrakt za porozumieniem stron. Zagrał w 15 meczach w lidze i 2 w Pucharze Polski.

POWRÓT DO DOMU

- Cieszę się z powrotu do Gdyni, do domu. Będę dawał z siebie serce na boisku za Arkę. Kibice mogą być pewni, że reprezentowanie ponownie barw żółto-niebieskich to dla mnie ogromna radość i wyróżnienie - powiedział po podpisaniu kontraktu Sulewski.

WIĘCEJ POŻEGNAŃ NIŻ TRANSFERÓW

To szósty zawodnik pozyskany przez Arkę w przerwie letniej. Wcześniej do Gdyni trafili Aleksandyr Kolew, Michał Janota, Oskar Repka, Karol Danielak i Christian Maghoma. Z zespołu odeszło natomiast 11 piłkarzy - Mateusz Szwoch, Michał Marcjanik, Hiszpan Ruben Jurado, Niemiec Yannick Kakoko, Meksykanin Enrique Esqueda, Patryk Kun, Białorusin Siergiej Kriwiec, Krzysztof Sobieraj, Grek Achilleas Poungouras, Krzysztof Janus i Marcin Warcholak
lus