Sport
Dusan Kuciak wrócił do treningów z Lechią fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

czwartek,

14 czerwca 2018

12:08

Kuciak dołączył już do Lechii, ale czy zostanie w drużynie? Arka ma oferty za Zarandie

Piłkarskie święto w Rosji, czas zacząć. W czwartek wystartowały mistrzostwa świata. To nie przeszkadza jednak Trójmiejskim piłkarzom w przygotowaniach do nowego sezonu i ruchach transferowych zarówno w Arce jak i Lechii.
Zdecydowanie ciekawej dzieje się w ekipie żółto-niebieskich. Nowy trener Zbigniew Smółka zamierza niemal gruntownie przebudować gdyńską drużynę. Z Gdynią na pewno pożegna się aż 9 zawodników, a w tym gronie znajdują się: Siergiej Kriwiec, Paweł Wojowski, Ruben Jurado, Patryk Kun, Enrique Esqueda, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Achilleas Poungouras, Mateusz Szwoch.

JEDNI ODESZLI, DRUDZY WALCZĄ O NOWY KONTRAKT

Wspomniane grono może się powiększyć. Według informacji Radia Gdańsk niemal na pewno z Gdynią pożegna się ikona tego klubu - Michał Nalepa. W tym przypadku miały decydować względy finansowe i wymagania zawodnika względem nowego kontraktu. Cały czas szansę na przedłużenie umowy mają Yannick Sambea Kakoko, a także Marcus da Silva. Dla tych zawodników najistotniejszy okażę się przyszły tydzień. Wówczas nowy trener Zbigniew Smółka będzie miał okazję zobaczyć piłkarzy w akcji, a oni sami szansę na udowodnienie swojej przydatności do drużyny.

GRUZIŃSKI SPRINTER TEŻ ODEJDZIE?

Z Gdynią może pożegnać się także jeden z najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu - Luka Zarandia. Gruzinem interesuje się Zagłębie Lubin, które złożyło ofertę za skrzydłowego. W ramach wymiany do Gdyni miałby trafić Martin Nespor, Arka ofertę jednak odrzuciła. Ostatecznie zarówno lubinianie jak i inne kluby zainteresowane Gruzinem mogą obejść się smakiem, gdyż Arka w dalszym ciągu liczy na podpisanie kontraktu z Zarandią, a to oczywiście ucięłoby wszelkie spekulacje na temat ewentualnego transferu.

GDYŃSKA SELEKCJA

Trener Zbigniew Smółka zakończył w czwartek także przegląd kadr młodzieżowych. Spośród zawodników, którzy stawili się na zajęciach we wtorek wybrano trzech, którzy zaczną treningi z pierwszym zespołem w przyszłym tygodniu. Wybrańcy to Mateusz Młyński, Mariusz Sławek i Bartosz Nowicki

W LECHII KOMPLET - KUCIAK SPÓŹNIONY

W Lechii treningi rozpoczęli niemal wszyscy zawodnicy. Usprawiedliwiony jest Sławomir Peszko, który przebywa na zgrupowaniu w Rosji. Nieco dłuższy urlop dostał z kolei Dusan Kuciak. Ten dołączył do drużyny dopiero w czwartek. Kuciak, choć do tej pory był podstawowym bramkarzem. teraz będzie miał silną konkurencję. Z zespołem trenuje Zlatan Alomerović, a coraz głośniej w gdańskim środowisku mówi się o tym, że Kuciak może opuścić gdański klub jeszcze tego lata.

POWŚCIĄGLIWOŚĆ W TRANSFERACH

Lechia w odróżnieniu do lat ubiegłych jest bardzo wstrzemięźliwa na rynku transferowym. Czyżby biało-zieloni poszli do rozum do głowy? Na to wygląda. Drużyna wzmacniana jest stopniowo. Kontrakty podpisali dotąd wspomniany Zlatan Alomerović i Jarosław Kubicki, który nad morze przenosi się z Zagłębia Lubin. Lechia stopniowo zwalnia miejsce nowym zawodnikom, żegnając tych, którzy nie znajdą miejsca w składzie w przyszłym sezonie. W tym gronie Milos Krasić, z którym negocjowane jest rozwiązanie kontraktu rok przed zakończeniem obowiązywania umowy.
lus