Sport
Fot. Radio Gdańsk/Tomasz Gdaniec

środa,

13 czerwca 2018

15:25

Najlepsi na Pomorzu. Znamy zwycięzcę turnieju LZS

Poznaliśmy najlepszą drużynę piłkarską Ludowych Zespołów Sportowych na Pomorzu. W Starogardzie Gdańskim o tytuł mistrza województwa rywalizowało osiem młodzieżowych drużyn. Najlepszą okazał się Beniaminek 03, a na niższych stopniach podium stanęły Żuławy Nowy Dwór Gdański i Stal Jezierzyce.

Spośród najlepszych zawodników całych zawodów powołana zostanie Kadra Pomorza LZS.

- Jedną z idei tego turnieju jest poszukiwanie piłkarskich talentów. A poprzez powołanie reprezentacji LZS można pomóc spełnić ich marzenia. Pomóc nam w tym chcą gwiazdy polskiej piłki, które wywodzą się z LZS-ów - mówi Piotr Klecha, przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

RYWALIZOWAŁO 8 DRUŻYN

Do finału zakwalifikowało się osiem drużyn, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Są to: SP Strzepcz, GOSRiT Luzino, Żuławy Nowy Dwór Gdański, Radunia Stężyca, Beniaminek Starogard Gdański, Stal Jezierzyce, Stolem Gniewino i SP Trąbki Wielkie. Zwycięzca finału reprezentować będzie Pomorze w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 3–6 lipca w Zamościu.

- Na pewno jest tutaj kilku wyróżniających się chłopców, którzy mogliby zaistnieć w jakimś klubie. Szkoda tylko, że brakuje skautów największych pomorskich klubów - dodaje Janusz Kupcewicz, trener piłkarski i reprezentant Polski.

Tomasz Gdaniec/mar