Sport
fot. Andrzej Dubas/Radio Gdańsk

niedziela,

27 maja 2018

15:42

Upalna inauguracja triathlonowego sezonu na Pomorzu

Triathlonowy sezon na Pomorzu oficjalnie rozpoczęty. W Nadolu odbyła się kolejna edycja Lotto Triathlon Energy 2018. Zawodnicy zdominowali kaszubskie trasy rowerowe, biegowe i pływackie. Do startu zgłosiło się 600 zawodników na trzech dystansach 1/2, 1/4 i 1/8 Iron Mana.

Robert Rożej w 1/2 Iron Mena, Jakub Ruciński w 1/4 i Maciej Kubiak w 1/8. To najlepsi na poszczególnych dystansach na inaugurację triathlonowego sezonu na Pomorzu.

MORDERCZA WALKA Z POGODĄ I SŁABOŚCIAMI

Na najdłuższym dystansie zawodnicy mieli do pokonania 1,9 kilometra pływania, 90 kilometrów na rowerze i do przebiegnięcia półmaraton. Wysiłek ogromny, a sprawy nie ułatwiła pogoda. Na Kaszubach słońce przeplatało się z chmurami. Temperatura oscylowała w granicach 20 stopni celsjusza. Zawodnicy musieli sobie radzić także z wiatrem, który utrudniał przede wszystkim pływanie, bo na Jeziorze Żarnowieckim we znaki dawała się wysoka fala.

PŁYWANIE NAJTRUDNIEJSZE

Zwycięzca dystansu 1/4 Iron mena Jakub Ruciński z Sopotu podkreśla, że dobry wynik mogło zaprzepaścić pływanie. Straty odrobiłem na rowerze, podkreślał zwycięzca. - Po pływaniu miałem bardzo dużą stratę. Rower jest jednak moją koronną konkurencją. Już na pierwszej pętli minąłem lidera, dałem z siebie wszystko i z każdym kilometrem powiększałem przewagę. Podczas biegu utrzymywałem przewagę i udało się zwyciężyć, podkreśla triathlonista.

KOLEJNA EDYCJA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

To dopiero pierwsze tegoroczne zawody w Triathlon Energy. Za miesiąc rywalizacja przenosi się do Starogardu Gdańskiego, gdzie triathloniści spotkają się 16 czerwca.

lus