Sport
Fot. Radio Gdańsk

sobota,

26 maja 2018

17:36

Piotr Osiński bezkonkurencyjny w Lang Team Race Gdańsk. "Czekałem na ostatnią górkę i zaatakowałem" [POSŁUCHAJ]

Piotr Osiński przyzwyczaił do zwycięstw. Starogardzianin ponownie okazał się najlepszy w gronie amatorów ścigających się w wyścigu kolarskim Lang Team Race Gdańsk.

Na starcie wyścigu szosowego na dwóch dystansach - 51 km oraz 102 km - stanęło ponad 200 osób. Trasa przebiegała 17-kilometrową pętlą wzdłuż alei Armii Krajowej. Najlepszy na dystansie 102 km okazał się Piotr Osiński, który ze skromnością odebrał swój sukces.

- Udało się wygrać. Około piątego kilometra uciekliśmy we dwóch. Współpraca układała się bardzo fajnie, jechaliśmy równo. Na dwie rundy do końca czekałem na ostatnią górkę, by zaatakować - mówi.

HISZPANIA POMOGŁA

Spory udział w sukcesie Piotra Osińskiego miał wyjazd z Grupą Kolarską STG, w której trenuje na co dzień na zgrupowanie do hiszpańskiego Calpe. - Chłopacy ze Starogardu motywowali mnie do wspólnych treningów, miałem więcej czasu na szlifowanie formy - mówi zwycięzca.

Posłuchaj materiału z wydarzenia i rozmowy z Piotrem Osińskim:Niebawem więcej materiałów z wyścigu. W niedzielę w audycji Radio Gdańsk Z boisk i stadionów historia 71-letniego Grzegorza Tramsia, który na rowerze przejechał milion kilometrów.

 

Paweł Kątnik


Zobacz Galerię