Sport
Arka w sezonie 2017/2018 rywalizowała z Legią również w finale Pucharu Polski. Arkowcy przegrali z Legią 1:2 i nie obronili trofeum wywalczonego w 2017 roku. Fot. Radio Gdańsk/ Jacek Klejment

piątek,

25 maja 2018

17:39

Klasa Arki Gdynia. Wysłali prezent i pogratulowali Mistrzostwa Polski

Arka Gdynia w dobrym stylu pożegnała się z sezonem 2017/2018 Lotto Ekstraklasy. Klub z Gdyni pogratulował sukcesu Legii Warszawa wysyłając jej okazjonalny prezent, okazując w ten sposób wyrazy uznania i podziękowanie za sportową rywalizację w zakończonych rozgrywkach.

Poza Lotto Ekstraklasą Arka i Legia rywalizowały ze sobą również w Pucharze Polski. Arkowcy w finale 2 maja na Stadionie Narodowym musieli uznać wyższość klubu ze stolicy. "Żółto-niebiescy" przegrali 1:2 i nie obronili trofeum zdobytego w 2017 roku. Po zakończeniu sezonu Arka wykazała się ładnym gestem wobec swoich rywali wysyłając symboliczny prezent.


Legia Warszawa trafiła z formą w decydującej fazie sezonu. W grupie mistrzowskiej nie poniosła żadnej porażki, wykorzystując jednocześnie spadek formy walczących z nią o pierwsze miejsce Jagiellonii Białystok oraz Lecha Poznań. Zespół z Warszawy wygrywając ligę zdobył swoje 13. Mistrzostwo Polski.

 mkul