Sport
Nowe lodowisko ma być alternatywą dla wysłużonej hali Olivia Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

czwartek,

17 maja 2018

14:54

Ma zastąpić Halę Olivia. Nowe lodowisko w Gdańsku to melodia przyszłości. Ale lokalizację już znamy

Na granicy Nowego Portu i Brzeźna mogłoby powstać nowe gdańskie lodowisko. To propozycja niezależnego członka Rady Miasta Gdańska - Łukasza Hamadyka.
Radny w interpelacji wskazał działkę przy liceum ogólnokształcącym numer 10 w Brzeźnie. Nowy obiekt byłby potrzebną i wskazaną dla regionu alternatywą dla wysłużonej już hali Olivia, mówi Łukasz Hamadyk. - Zapotrzebowanie jest ogromne, bo znamy historię hali Olivia i to co tam się dzieję. Wiemy też, że wielu sportowców, aby czynnie uprawiać swoje dyscypliny, musi wyjeżdżać poza granice Gdańska. To kuriozalne. Mamy w mieście wysyp basenów, to dlaczego nie miałoby powstać lodowisko?

NIE TYLKO BRZEŹNO I NOWY PORT

Na najbliższym posiedzeniu komisji sportu Rady Miasta Gdańsk zostanie zaprezentowana analiza przydatności lodowiska. Jak udało nam się ustalić, w grę wchodzą również lokalizacje w Pieckach-Migowie, Oruni, czy Jasieniu.

ERGO ARENA?

Wcześniej informowaliśmy, że interesowano się również terenami w bezpośrednim sąsiedztwie Ergo Areny. Na razie nie została podjęta decyzja o budowie nowego lodowiska, a według radnego Łukasza Hamadyka, ewentualna budowa obiektu mogłaby się rozpocząć dopiero w 2020 roku.
lus