Sport
Fot. twitter.com/DominikMidak

środa,

11 kwietnia 2018

23:25

Właściciel Arki tłumaczy się ze spółki o profilu bukmacherskim. "Absurdalne doniesienia"

Zakłady bukmacherskie w Gdyni pod egidą właściciela Arki Dominika Midaka? Właściciel gdyńskiego klubu dementuje w Radiu Gdańsk doniesienia medialne na ten temat. - Spółka która powstała nigdy nie będzie miała nic wspólnego z zakładami bukmacherskimi - tłumaczy młody biznesmen. Chodzi o podmiot o nazwie "GL Investments", który został zarejestrowany w Gdyni. Według KRS jest to spółka prowadząca "Działalność z grami losowymi i zakładami wzajemnymi".

W środę, media społecznościowe obiegła informacja o tym, że właściciel Arki, jego ojciec Włodzimierz, a także bliski współpracownik - Piotr Włodarczyk prowadzą spółkę, której działalność jasno wskazywała na działalność związaną z zakładami bukmacherskimi. O sprawie na Twitterze poinformował insider i jeden z najbardziej znanych użytkowników tego portalu w polskiej piłce - Janekx89.

janek1
janek2
janek3
janek4
janek5
janek6⬇️Trwa ostatnio polemika i zarzuty kibiców Arki Gdynia (@arkowcypl ) do prezesa (W.Pertkiewicz) i właściciela (D.Midak).

????Tymczasem... GL INVESTMENT SP ZOO z siedzibą w Gdyni KRS: 0000710971, w której znaczne udziały mają Midakowie i T.Z.Obrycki (członek RN klubu). 1/2⤵️ pic.twitter.com/qgXuPkkKjK

— Janekx89 (@janekx89) 11 kwietnia 2018  

MIDAK: TO ABSURD

Całą sprawę, z rzekomą spółką zajmującą się zakładami bukmacherskimi, postanowiliśmy sprawdzić u źródła. Dominik Midak, właściciel Arki Gdynia, zdementował doniesienia. - Te informacje to jeden wielki absurd. W danej spółce, o której mowa, nic się nie dzieję. To nowy podmiot stworzony z myślą o przyszłości. Na jego strukturach zostanie stworzone coś nowego. Zaznaczę jednak, że nigdy nie będzie to miało nic wspólnego z działalnością bukmacherską, powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk - Dominik Midak. Jednocześnie właściciel Arki nie chciał zdradzić na czym "nowy biznes" miałby się opierać.

PREZES ZARZĄDU: BUKMACHERKA? WOLNE ŻARTY

Równie tajemniczy co właściciel Arki, był Piotr Włodarczyk, który w spisie KRS figuruje jako prezes zarządu spółki "GL Investments". Były piłkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski odniósł się do sprawy: - Wszystkie te doniesienia mijają się z prawdą. Ta spółka nigdy nie miała, nie ma i nie będzie miała nic wspólnego z zakładami bukmacherskimi - powiedział Włodarczyk 

To po co w takim razie zapisy, które jasną mówią o tym, że spółka skupi się na zakładach wzajemnych? - Zapis jest wprowadzony, bo tak każe prawo. Będzie pewna działalność prowadzona, o której nie możemy jak na razie mówić. Mogę jedynie wszystkich uspokoić. Spółka powstała, ale nie prowadzi żadnej działalności bukmacherskiej i prowadzić nie będzie - powiedział dla Radia Gdańsk Piotr Włodarczyk. 

Były piłkarz reprezentacji Polski jest wymieniany w kontekście objęcia w Arce funkcji dyrektora sportowego. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział zainteresowany. 

Jak się dowiedzieliśmy decyzje dotyczące nowego dyrektora sportowego w Arce mogą zapaść jeszcze w tym sezonie. 
Wojciech Luściński