Sport
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

czwartek,

22 lutego 2018

18:03

Minął miesiąc miodowy Trefla. Czy gdańszczan stać na przedłużenie go w starciu z topowym rywalem?

Miesiąc miodowy to określenie najlepiej pasujące do ostatniej formy siatkarzy Trefla, którzy 22 stycznia rozpoczęli passę sześciu zwycięstw. Miesiąc upływa w czwartek, a dzień później gdańskie lwy powalczą o jego przedłużenie. Do Ergo Areny zawita Asseco Resovia Rzeszów.

Gdańszczanie od końcówki stycznia są w takiej formie, że pewnie sami nie spodziewali się aż tak dobrej dyspozycji. Zdobyli Puchar Polski i odnieśli cztery zwycięstwa w lidze, w tym fantastyczne nad Jastrzębskim Węglem. Teraz czas na kolejnego rywala dużego kalibru, który w dodatku jest najgroźniejszym przeciwnikiem w walce o czwarte miejsce w tabeli. Aktualnie okupują je rzeszowianie, którzy zgromadzili 42 punkty, czyli o dwa więcej od Trefla.

POWTÓRZYĆ MECZ Z JESIENI

To spotkanie będzie rewanżem za lanie, które Gdańskie Lwy sprawiły Asseco Resovii w październiku. Podopieczni Andrei Anastasiego po raz pierwszy w historii wygrali w rzeszowskiej hali Podpromie, a w dodatku zrobili to wręcz demolując rywali 3:0. To spotkanie będzie wyjątkowe dla Piotra Nowakowskiego. To jeden z czterech zawodników żółto-czarnych, który ma za  sobą występy w zespole piątkowego rywala, ale spędził w nim zdecydowanie najwięcej czasu.  – Gdzieś z tyłu głowy pewnie jest ta myśl, żeby „dokopać” byłej drużynie, ale w piątek moja przeszłość zejdzie na dalszy plan i będę po prostu chciał zagrać jak najlepiej dla publiczności w Gdańsku. Wiemy, jak wygląda sytuacja w tabeli. Będzie to tak zwany mecz za sześć punktów i bardzo się postaramy, by zostały one w „jaskini lwa” – mówił środkowy dla oficjalnej strony klubu. Poza nim w Resovii grali także Mateusz Mika, Michał Kozłowski i Wojciech Grzyb. W piątkowy wieczór wszyscy powalczą o przedłużenie miesiąca miodowego Trefla i podtrzymanie świetnej passy zwycięstw.

LIBERO W BARWACH SPONSORA

Ciekawostką tego meczu będzie strój, w jakim wystąpi objawienie ostatnich tygodni w barwach Trefla – Fabian Majcherski. Libero otrzymał szansę w Pucharze Polski przez kontuzję Macieja Olenderka, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju na swojej pozycji i dalej występuje w pierwszej szóstce. W piątek jego koszulka będzie zdecydowanie różnić się od trykotów pozostałych graczy. Majcherski ubrany będzie na czerwono – w barwach gry „5 sekund”, czyli topowego produktu firmy Trefl. Zabawa jest też wykorzystywana podczas przerwy w meczu, kiedy kibice rywalizują między sobą o nagrody.

Bilety na starcie z Asseco Resovią Rzeszów są dostępne w internecie na stronie https://trefl.ticketsoft.pl/ oraz kasach hali (klubowa kasa nr 4 jest otwarta w dniu meczu od godz. 14 do rozpoczęcia spotkania)

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów piątek, 23 lutego, 18:00

Tymoteusz Kobiela