Sport
fot. YouTube

środa,

24 stycznia 2018

06:04

Radukić na odsiecz Polpharmie. Bośniacki podkoszowy z kontraktem na Kociewiu

Przebywający na testach w Polpharmie Aleksandar Radukić podpisał kontrakt. 26-letni podkoszowy zastąpił zwolnionego Ameena Tanksleya, choć zadania od Amerykanina będzie miał inne.

Radukić pojawił się w Starogardzie w ubiegłą środę. Sztab trenerski przez blisko tydzień przyglądał się 26-latkowi, a po spotkaniu z Treflem Sopot podjął decyzję o zakontraktowaniu zawodnika. Bośniak mierzy 206 cm wzrostu, gra na pozycji silnego skrzydłowego, ale mimo warunków sprzyjających twardej grze spod kosza, potrafi także rzucić z półdystansu i dystansu.


Ostatnio reprezentował barwy najbardziej utytułowanego bośniackiego klubu - KK Bosna Royal. W obecnym sezonie w barwach tego klubu wystąpił w pięciu ligowych spotkaniach, spędzając na parkiecie średnio 21 minut, notując 8 punktów na mecz. 

INNE ZADANIA NIŻ TANKSLEY

Radukić to zawodnik na pozycję numer 4. Jego poprzednik Ameen Tanksley operował głównie na pozycjach 2 i 3. Zdaniem trenera Mliji Bogicevicia, wybór Bośniaka nie był przypadkowy, bowiem rotacja podkoszowa wcale nie wygląda najlepiej. W przypadku konieczności posadzenia na ławkę rezerwowych Przemysława Szymańskiego, często z konieczności jako "czwórka" musiał grać Thomas Davies, dla którego delikatnie mówiąc nie jest to nominalna pozycja. 

Nowy nabytek zespołu na parkiecie pojawi się już w najbliższym spotkaniu z Mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra.

Paweł Kątnik