Sport
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

czwartek,

11 stycznia 2018

17:09

Transferów nie ma, ale jest nowy kontrakt. Paixao na dłużej w Lechii

Flavio Paixao przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk. Portugalczyk, którego dotychczasowa umowa wygasała z końcem czerwca, zostanie w Gdańsku o dwa lata dłużej.
Flavio na nową umowę zapracował świetną drugą częścią rundy jesiennej. Wcześniej był jednym z największych rozczarowań, bo od 25 lutego do 30 września nie potrafił trafić do siatki. Po przełamaniu uzbierał łącznie pięć goli i dwie asysty. W dodatku każda z jego bramek gwarantowała Lechii punkty. Pokonywał bramkarzy Zagłębia Lubin (1:0), Arki Gdynia (1:0) Śląska Wrocław (gol i asysta, 3:1), Górnika Zabrze (1:1) oraz Sandecji Nowy Sącz (2:2).

Portugalczyk do Lechii trafił w lutym 2016 roku. W biało-zielonych barwach wystąpił 68 razy i strzelił 21 goli. Wcześniej przez niespełna dwa lata był zawodnikiem Śląska Wrocław.

- Nasze rozmowy trwały przez blisko dwa miesiące i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Jestem z natury optymistą i zawsze stawiam sobie wysokie i ambitne cele. Przychodziłem do Gdańska z myślą o tym, by wywalczyć coś wielkiego i mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować - powiedział dla oficjalnej strony klubu.

Tymoteusz Kobiela