Sport
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

środa,

06 grudnia 2017

19:36

Paweł Lipkowski nie jest już trenerem rugbystów Lechii. "Nie zawiodłem"

Paweł Lipkowski nie jest już trenerem rugbistów Lechii. Po pięciu latach spędzonych w gdańskim klubie 39-letni szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia czwartego w minionym sezonie zespołu ekstraligi.
Lipkowski przejął Lechię w 2012 roku po Grzegorzu Kacale i zdobył z nią cztery medale. Dwa pierwsze sezony zakończyły się wywalczeniem mistrzowskiego tytułu, w następnym biało-zieloni stanęli na najniższym stopniu podium, natomiast w 2016 roku zajęli drugie miejsce.

- Doceniam to, że Lechia obdarzyła mnie wtedy kredytem zaufania i wydaje mi się, że nie zawiodłem. Nie mam się czego wstydzić i uważam, że były to dobre lata zarówno dla mnie jak i dla klubu. Postanowiłem jednak, bez żadnych nacisków, odejść z Lechii. O swojej decyzji poinformowałem już zarząd, pożegnałem się również z chłopakami - powiedział Lipkowski.

W minionym sezonie, po raz pierwszy za jego kadencji, Lechia nie wywalczyła jednak medalu. Gdańszczanie przegrali w małym finale w Siedlcach z Pogonią 3:18 i uplasowali się na czwartej pozycji.
mh/PAP