Sport

środa,

22 listopada 2017

17:23

Wybrzeże szuka młodych zawodników. Ruszył nabór do żużlowej szkółki

Chcesz zostać żużlowcem? Masz między 12 a 15 lat i marzysz, by spróbować swoich sił na żużlowym torze w barwach GKŻ Wybrzeże Gdańsk? Teraz otwiera się przed tobą duża szansa. Żużlowe Wybrzeże ruszyło z naborem do szkółki, która będzie prowadzona pod czujnym okiem trenera Lecha Kędziora i trenera przygotowania fizycznego - Jarosława Hulko.
- Treningi w okresie zimowym odbywać się trzy razy w tygodniu. Dwukrotnie będziemy spotykać się na sali gimnastycznej, natomiast raz w tygodniu na macie judo. W ramach przygotowań zaplanowane są również cykliczne spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz praktyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez mechaników - powiedział Jarosław Hulko, który odpowiada także za przygotowania fizyczne do sezonu drużyny ligowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

ZAPISY

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do szkółki klub zaprasza do zgłaszania się w każdą sobotę (do 16 grudnia włącznie) w godzinach 11.30 - 12.30 w siedzibie klubu przy ulicy Zawodników 1 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (58) 305-12-25 codziennie w godzinach 9.30-16.30.

SELEKCJA

Każdy z kandydatów na żużlowca po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej zostanie skierowany na badania lekarskie, które potwierdzą jego zdolność do uprawiania sportu. Niezbędnym elementem do rozpoczęcia treningów jest również zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Nabór do szkółki jest bezpłatny, natomiast każdy z kandydatów na żużlowca zakwalifikowanych do wspólnych treningów będzie zobowiązany do wpłaty miesięcznej składki w wysokości 50 zł, która zostanie w całości przeznaczona na funkcjonowanie grupy - zgodnie z sugestiami trenerów.

SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA I ZAANGAŻOWANIE

Zimowe przygotowania pozwolą wyselekcjonować grupę najbardziej uzdolnionych i zaangażowanych zawodników, którzy stworzą podstawową grupę Młodzieżowej Szkoły Żużlowej w sezonie 2018. - Zajęcia na sali i macie judo będziemy prowadzić do połowy marca. W planach mamy również obóz w okresie szkolnych ferii. Frekwencja i zaangażowanie uczestników zajęć oraz ogólna sprawność fizyczna będą podstawowymi kryteriami decydującymi o dalszym rozwoju zawodników. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów. Wszyscy kandydaci na żużlowców, którzy rozpoczną treningi razem z nami mają takie same szanse na kwalifikacje do podstawowego składu Młodzieżowej Szkoły Żużlowej - zakończył Jarosław Hulko.

lus