Sport
Fot. Wikimedia Commons

czwartek,

12 października 2017

12:20

Duża rywalizacja i wielki wysiłek. W Rumi odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie

W najbliższą niedzielę 15 października zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w duathlonie pod "skrzydłami" Polskiego Związku Triathlonu. Po raz pierwszy w Polsce zawody tej rangi zostały podzielone na trzy wyścigi. Osobno wystartują przedstawiciele młodzieżowego sportu kwalifikowanego, amatorzy i wyczynowcy.

Najpierw wystartują młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie super sprinterskim (2,5-10-1,25). Głównymi faworytami tego wyścigu są; Jakub Kowalski z UKS G8 Bielany Warszawa – mistrz Polski Juniorów młodszych w triathlonie oraz Julia Sanecka z Delf Gryfino, która o ostatnią niedzielę zajęła 8 miejsce w PEJ w hiszpańskiej Melili.

WIELE KATEGORII

W drugim wyścigu na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych, wyścig dedykowany dla amatorów w konwencji z zakazem draftingu. W wyścigu obowiązują kategorie wiekowe co 5 lat i wszyscy medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych AG zostaną nagrodzeni oficjalnymi medalami MP w duathlonie na rok 2017r. Faworytami open tego wyścigu powinni być: Michał Siejakowski z KT IRONMAN Kwidzyń, wielokrotny mistrz Polski w triathlonie Elite oraz sopocianin Jakub Ruciński.

ZACIĘTA WALKA

Główny wyścig MP w duathlonie zostanie rozegrany także na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) na identycznych trasach co amatorów ale w konwencji z draftingiem czyli możliwością jazdy wspólnej na rowerze. Faworytem nr 1 wśród mężczyzn wydaje się być aktualny mistrz Polski w duathlonie, gdynianin Daniel Formela (KM Sport). Przeszkodzić w obronie tytułu Danielowi mogą: Maciej Kubiak (Endure Team) – zadeklarowany specjalista duathlonu, ubiegłoroczny brązowy medalista MP oraz triathloniści: Kacper Stępniak – mistrz Polski Elity w triathlonie na dystansie olimpijskim (Tri-Team Rumia), Krzysztof Hadas – ubiegłoroczny młodzieżowy mistrz Polski, Jacek Krawczyk (Tri-Team Rumia) oraz Jakub Woźniak z Karkowa. W rywalizacji kobiet faworytki to triathlonistki: Ewa Bugdoł, nasza mistrzyni Europy ETU na dystansie IRONMANA oraz młode zawodniczki: Martę Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk) brązowa medalistka MP na dystansie olimpijskim w triathlonie oraz Roksana Słupek z (MUKS Piętnastka Bydgoszcz) mistrzyni Polski juniorek w triathlonie.

ZAWODNICY Z CAŁEJ POLSKI

Do zawodów zgłosiły się 152 osoby z całej Polski. Trasy są przygotowane i niezwykle szybkie, przewidywana pogoda to temperatura 16 stopni C, bez opadów - zatem rywalizacja o tytuły mistrzowskie zapowiada się bardzo ciekawie.

Imprezami towarzyszącymi MP w Duathlonie są: Bieg Kaszubski na 5km – dedykowany głównie amatorom oraz bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.

Zgłoszenie elektroniczne na MP i Bieg Kaszubski na 5km zostały zakończone. Istnieje możliwość jeszcze zapisania się na zawody w biurze zawodów ale tylko w dniu 14.10.2017. Zgłoszenia elektroniczne dla dzieci trwają do piątku, 13.10. do godz 18:00.

Imprezę organizuje Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia we współpracy z MOSIR Rumia i przy wsparciu finansowym Miasta Rumia i Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Więcej informacji na stronie: www.triathlonrumia.pl

Program można znaleźć poniżej:

 

 

 

 oprac. mili