Sport
Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

czwartek,

12 października 2017

09:52

Podbiegł do trenera 11-latków i zaczął go kopać. Rodzic-furiat został nagrany przez kibiców [FILM]

Piłkarskie derby Pomorza mogą wywołać skrajne emocje nawet w lidze 11-latków. W sobotę Kwidzynie po meczu miejscowego Rodła z Pomezanią Malbork jeden z rodziców małych zawodników zaatakował trenera. Całe zajście zostało nagrane przez jednego z kibiców.

Po meczu zakończonym wygraną 2:1 Pomezanii Malbork ojciec jednego z małych piłkarzy zwycięskiej drużyny zapomniał, że w rywalizacji 11-latków najważniejsza jest zabawa i dobra atmosfera, która ma zachęcić, a nie zniechęcić dzieci do gry w piłkę. Szalony rodzic ruszył do trenera Pomezanii i zaczął go kopać. Na szczęście nie doszło regularnej bijatyki, bo obu mężczyzn udało się rozdzielić.

EMOCJONALNI RODZICE

Zachowanie absolutnie patologiczne, ale to nie pierwszy przypadek, kiedy tak zwany Komitet Oszalałych Rodziców utrudnia szkolenie swoich dzieci. To, że ojcowie i matki małych sportowców przeżywają bardzo występy swoich pociech, jest rzeczą normalną, ale wszystko powinno odbywać się w granicach zdrowego rozsądku. Sytuacje, w których rodzice wchodzą w kompetencje trenerów lub sędziów i zza linii bocznej starają się prowadzić zawody niestety nie są rzadkością.


SPRAWA DLA SĄDU?

Zajście z Kwidzyna zostało opisanie przez sędziego w protokole, a sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna. Trener drużyny Pomezanii nie wyklucza, że skieruje sprawę do sądu z powództwa cywilnego. Klub z Malborka wydał oświadczenie w tej sprawie:

 

Oświadczenie Klubu w sprawie zajść w Kwidzynie

W odniesieniu do wydarzeń podczas meczu rocznika 2006 Rodło Kwidzyn – Pomezania Malbork, który odbył się w dniu 07-10-2017 w Kwidzynie chcielibyśmy przekazać stanowisko klubu.

MOP Pomezania Malbork zdecydowanie potępia tego typu zachowania zarówno na treningach jak i podczas meczów ligowych. Żadne wcześniejsze zachowania zarówno trenerów jak i rodziców nie usprawiedliwiają czynnej napaści. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że doszło do tego podczas meczu 11-latków.

Podejmiemy jako klub wszelkie regulaminowe kroki żeby wyjaśnić temat na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tematem powinna zająć się Komisja Dyscyplinarna.

Jednocześnie apelujemy do rodziców wszystkich roczników młodzieżowych o zachowanie zdrowego rozsądku i powstrzymanie się od niepoprawnych zachowań pod wpływem emocji.

Wszystkim nam zależy na tym żeby wychowywać młodych adeptów piłki nożnej w duchu Fair-Play. Szkolenie młodzieży w MOP Pomezania Malbork zawsze będzie odbywać się z poszanowaniem tych zasad.

Mamy nadzieje że to ostatni tego typu incydent podczas meczów z udziałem naszych zawodników.

mh/mili