Sport
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

środa,

11 października 2017

14:27

Zmiany formalne w Lechii Gdańsk. Firma z Niemiec przejęła akcje klubu

Lechia Gdańsk poinformowała, że akcje głównego udziałowca spółki - firmy Lechia Investment - zostały przejęte od firmy W&C Vermogensgeselschaft przez niemiecką firmę Advancesport AG. W praktyce zmieni się niewiele. Advancesport AG należy do grupy ETL, a jej głównym udziałowcem jest Philipp Wernze - syn Franza Jozefa.
Jak mówi na oficjalnej stronie klubu prezes Adam Madziara - tak naprawdę nic się nie zmieni, a chodzi o uproszczenie funkcjonowania Lechii.

– Stosowne zmiany zostały już zgłoszone Komisji do spraw licencji klubowych PZPN. To krok ku normalności i uproszczeniu pewnych spraw formalnych. Właściciel naszego klubu jeszcze bardziej chce umocnić więzi swojej rodziny z Lechią, stąd ta zmiana. Nie ma ona związku z żadnymi “zewnętrznymi” inwestorami. Wszystko pozostaje nadal w jednych rękach - Franza Josefa Wernze – zapewnia Mandziara.

Firma Advancesport AG była już związana z Lechią. W okresie zmian właścicielskich zaangażowała się w transfery do klubu. Finansowała przejście do Gdańska Nikoli Lekovicia, Stojana Vranjesa i Pawła Stolarskiego.

Tymoteusz Kobiela