Sport
Fot. mat. prasowe

środa,

13 września 2017

09:07

Widowiskowe pokazy i sportowa rywalizacja. Zawody w skokach przez przeszkody w Barłominie [ZDJĘCIA]

W weekend 9-10 września 2017 r. w Barłominie odbyły się zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody. Organizował je klub jeździecki JKS Barłomino.
W trakcie dwudniowych zawodów odbyło się 14 konkursów, uczestniczyło w nich łącznie ok. 100 koni i 114 zawodników. W pierwszym dniu zawodów (9 września) odbyły się także widowiskowe nocne zawody (konkurs kl. P sześciu barier), które ex aequo wygrały zawodniczki Ida Twerdochlib (Sopocki KS) oraz Katarzyna Frydel (JKS Senny Nowęcin).

WIDOWISKOWY POKAZ

Weekendowe zawody w JKS Barłomino są zakończeniem sezonu letniego. Na zawodach pojawiały się m.in. takie nazwiska jak Mateusz Kiempa, zawodnik Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w WKKW. - Szczególnie widowiskowy był nocny konkurs sześciu barier, przy sztucznym oświetleniu, który zakończył się zwycięstwem dwóch zawodniczek - mówi Karolina Krempeć, członek zarządu JKS Barłomino, dyrektor zawodów.

zawodykonne
Fot. mat. prasowe

Sobotnie zawody odbyły się w godzinach: 11:00 - 22:00. Nocny konkurs kl. P przy sztucznym oświetleniu, czyli konkurs sześciu przeszkód o wysokości od 110 cm, z czego każda jest o 10 cm wyższa od poprzedniej, odbył się w godz. 20:30 - 22:00. W niedzielę zawody trwały od 9:00 do 17:00.

14 KONKURSÓW

Łącznie w trakcie imprezy rozegranych zostało 14 konkursów towarzyskich i regionalnych od klasy mini LL i LL (wysokość przeszkód od 50 cm do 90 cm) do klasy N1 (wysokość przeszkód do 125 cm).

W zawodach wzięli udział doświadczeni jak i młodzi zawodnicy.

zawodykonne2
Fot. mat. prasowe