Sport
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

wtorek,

22 sierpnia 2017

18:35

Dominik Midak z 75 procentami akcji Arki Gdynia. Odkupił udziały od spółki Marcina Dubienieckiego

3/4 akcji Arki Gdynia w rękach Dominika Midaka. Większościowy udziałowiec poinformował, że odkupił pakiet 14.25 procent akcji Arka Gdynia SSA od reprezentowanej przez Marcina Dubienieckiego spółki Gerosan Company Limited.

W tej sytuacji akcje znalazły się w rękach dwóch podmiotów. 25 procent na Walnym Zgromadzeniu Spółki ma Football Club Sp. z o.o. należąca do byłych piłkarzy Arki - Rafała Murawskiego i Marcina Faltyńskiego. Poza zmianami własnościowymi we władzach Arki nie nastąpiły żadne inne. Prezesem pozostaje Wojciech Pertkiewicz.

Poniżej oficjalne oświadczenie:

Komunikat głównego udziałowca - zmiany własnościowe

Informujemy, iż wpłynęły do klubu dokumenty potwierdzające sprzedaż przez spółkę Futurion 1 SA 57 000 akcji (uprawniające do 14,25 procent głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki) do spółki Gerosan Company Limited.

Równolegle wpłynęły dokumenty potwierdzające sprzedaż przez spółkę Gerosan Company Limited tych samych 57 000 akcji do spółki DLM Corporate Group SA.

Akcjonariat spółki Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna na dzień 22 sierpnia 2017 roku wygląda następująco:

Pan Dominik Midak – 243 000 akcji uprawniających do 60,75 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki

Football Club Sp. z o.o. – 100 000 akcji uprawniających do 25 proc. głosów

DLM Corporate Group SA – 57 000 akcji uprawniających do 14,25 proc. głosów

Poniżej prezentujemy komunikat głównego akcjonariusza Arka Gdynia SSA odnoszący się do wyżej wymienionych transakcji:

"Informuję, że dzisiaj należąca do mnie DLM Corporate Group SA, w której jestem również Prezesem Zarządu, odkupiła pakiet 57 000 akcji Arka Gdynia SSA od reprezentowanej przez pana Marcina Dubienieckiego spółki Gerosan Company Limited, która w ostatnich dniach stała się mniejszościowym udziałowcem klubu. Obecnie dysponuję łącznie 75% akcji Arka Gdynia SSA. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie przewiduję w najbliższym czasie żadnych zmian w bieżącym funkcjonowaniu spółki w związku ze wspomnianymi transakcjami".

Dominik Midak

wm/mar