Sport
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

czwartek,

10 sierpnia 2017

18:21

Oficjalnie: Lechia straciła kolejnego zawodnika. Serb wybrał Norwegię

Aleksandar Kovacević opuszcza drużynę Lechii Gdańsk. 25-letni pomocnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do norweskiego FK Haugesund, gdzie podpisał kontrakt na 3,5 roku. Tym samym potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje sprzed tygodnia.
Kovacević do Lechii Gdańsk dołączył w sezonie 2015/2016. W swoim pierwszym sezonie występów w gdańskim klubie rozegrał 25 ligowych spotkań, w których zdobył dwie bramki. W minionym sezonie Lotto Ekstraklasy w rundzie jesiennej rozegrał pięć spotkań dla Biało-Zielonych i strzelił jednego gola. Wiosną 25-letni Serb był wypożyczony do Śląska Wrocław (16 meczów, 1 gol).

W obecnych rozgrywkach Kovacević wystąpił w dwóch meczach Lechii w Lotto Ekstraklasie – z Wisłą Płock i Śląskiem Wrocław. O prawdopodobnym transferze Serba informowaliśmy już w poprzednim tygodniu. Teraz nasze informacje oficjalnie potwierdziła Lechia Gdańska. Kwota transferu opiewa na 100 tysięcy euro plus ewentualny procent ze sprzedaży pomocnika do kolejnego klubu. Według portalu Transfermarkt.pl Kovacević jest wart 600 tysięcy euro.
lus