Sport
Fot. Materiały prasowe

czwartek,

10 sierpnia 2017

16:58

Energa sponsorem Bałtyku Gdynia. Piłkarze z nowym logo na piersiach wybiegną już w sobotę

Grupa Energa została sponsorem strategicznym Klubu Sportowego Bałtyk Gdynia. - Decyzja o współpracy została podjęta przede wszystkim ze względu na realizowaną przez stowarzyszenie działalność sportową, zorientowaną na szkolenie i wychowywanie młodzieży. Nie bez znaczenia pozostaje wspieranie lokalnych projektów, służących integracji mieszkańców Trójmiasta - czytamy w komunikacie.

- Wspieranie lokalnych inicjatyw wpisuje się w naszą strategię marketingową. Do nawiązania współpracy z Bałtykiem zachęciła nas prowadzona przez klub od 2013 r. Akademia Piłkarska, w ramach której prowadzone są treningi dla dzieci już od 7. roku życia. Liczymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu stowarzyszenie będzie mogło jeszcze skuteczniej prowadzić szkolenie najmłodszych. Być może to właśnie w klubie z Gdyni wyrośnie talent na miarę Roberta Lewandowskiego - mówi Anna Ziobroń, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Energa SA.

LOGO ENERGI NA PIERSI

Zawodnicy drużyny seniorskiej po raz pierwszy wybiegną na boisko z logo Energi na piersiach już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia. W pierwszym meczu sezonu podejmą na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużynę KKS 1925 Kalisz. Znak sponsora pojawi się także na strojach juniorów, a także dzieci trenujących w Bałtyku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z tak renomowaną spółką energetyczną, jak Energa. Liczymy, że zaowocuje ona w najbliższej przyszłości zarówno awansem sportowym, jak i organizacyjnym naszego klubu. Cieszymy się, że wspólne działania Grupy Energa oraz SKS Bałtyk Gdynia pozwolą stworzyć kolejny silny ośrodek piłkarski na Pomorzu - mówi Józef Stopyra, prezes zarządu SKS Bałtyk.

Bałtyk Gdynia to klub piłkarski o historii sięgającej 1930 r., kiedy w dzielnicy Grabówek zawiązała się nieformalna drużyna KS BAŁTYK. W listopadzie 1931 r. Robotniczy Klub Sportowy BAŁTYK stał się członkiem PZPN. Na awans do ekstraklasy kibice czekali jednak aż do 1980 r. Drużyna zagrała w I lidze 7 sezonów (z jednorocznym spadkiem w 1986 r.). Obecnie kadra seniorów SKS Bałtyk aspiruje do powrotu do II ligi.

mich