Sport
Szóstą edycje Triathlonu Gdańsk zwyciężył Bartosz Banach. Fot. Gdański Ośrodek Sportu

niedziela,

16 lipca 2017

13:07

To były prawdziwe triathlonowe emocje. Bój o zwycięstwo toczył się do ostatnich metrów

Zwycięstwem Bartosza Banacha zakończyła się 6. edycja Triathlon Gdańsk. O ostatecznych wynikach zadecydowały ostatnie metry. O zaledwie 11 sekund Banach wyprzedził Krzysztofa Hadasa z Poznania. W imprezie wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek.

Od początku na czele stawki znajdowało się trzech zawodników. Jako pierwszy z wody wyszedł Michał Urbański, ale szybko stracił prowadzenie na rzecz Bartosza Banacha. Zawodnik z Gdańska świetnie poradził sobie na rowerze. Wyszedł na pierwsze miejsce i nie oddał go do końca niedzielnej rywalizacji.

EMOCJE DO OSTATNICH METRÓW

Bardzo dużo działo się natomiast za jego plecami. Z minuty na minutę coraz szybszy stawał Krzysztof Hadas z Poznania, który na ostatnich metrach postraszył gdańszczanina. Banach zwyciężył o zaledwie 11 sekund. Heroiczną walkę stoczyli również Paweł Miziarski i Daniel Formella. Na ostatnich metrach więcej siły zachował Miziarski i to on stanął na najniższym stopniu podium.RADIOWY ZAKŁAD

Na trasie nie mogło zabraknąć także pracowników Radia Gdańsk. Ostateczny test przed Enea Iron Man 70.3 w Gdyni postanowili przeprowadzić Sylwester Pięta i Marcin Dybuk. W Gdańsku lepszy okazał się Sylwester, który o dwie minuty okazał się szybszy od Marcina.
lus

Zobacz Galerię