Sport
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

piątek,

09 czerwca 2017

16:14

Rekordowe pieniądze od Ekstraklasy. Lechia i Arka dostały miliony

Ekstraklasa S.A. rozda klubom rekordowe 145,2 miliona złotych. Oznacza to duży zastrzyk środków dla trójmiejskich klubów. Nieco ponad 7 mln. dostanie Arka Gdynia, a o 3 mln. więcej otrzyma Lechia Gdańsk.
Spółka Ekstraklasa S.A. co roku zwiększa pulę pieniędzy, która trafia do klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeszcze cztery lata temu do podziału było aż o 40 milionów mniej niż obecnie. W tym sezonie kwota ta wynosi 145,2 miliona złotych.

ZASTRZYK DLA LECHII I ARKI

Sporo pieniędzy trafi do trójmiejskich klubów. Arka, która na koniec sezonu zajęła 13. miejsce, otrzyma 7 389 591 złotych. Jest to mniej od zajmującej 14. lokatę Cracovii, ale pod uwagę brana jest nie tylko pozycja w tabeli. Ważne jest również to, jak klub radził sobie w poprzednich latach w Ekstraklasie.

Korzystniej w zestawieniu wpływów wypada Lechia Gdańsk. Biało-zieloni otrzymają 10 207 923, a kwota byłaby jeszcze wyższa, gdyby gdańszczanie zakwalifikowali się do eliminacji europejskich pucharów. Więcej od Lechii dostały tylko trzy najlepsze kluby w Polsce - Jagiellonia Białystok, Lech Poznań i Legia Warszawa. "Wojskowi" zdeklasowali stawkę, inkasując 16 128 090 złotych.

Początek nowego sezonu Lotto Ekstraklasy zaplanowano na weekend 15-16 lipca.

Tymoteusz Kobiela