Sport
Przeglądanie wiadomości sportowych w pracy stało się właśnie odrobinę prostsze. Fot. YouTube

czwartek,

18 maja 2017

21:36

Twoja drużyna rozgrywa ważny mecz, a Ty, kibicu, jesteś w pracy? Hiszpanie znaleźli rozwiązanie!

Ulubiona drużyna walczy właśnie o punkty w rodzimej lidze, albo gra o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, a Ty wciąż tkwisz w biurze i na zawieszonym nad drzwiami zegarze niecierpliwie obserwujesz coraz wolniej upływający czas? Od dziś może to się stać odrobinę mniej bolesne.

Bez względu na to, czy właśnie toczy się istotny mecz, czy przytłoczony nadmiarem obowiązków potrzebujesz chwili odetchnienia, telewizja beIN SPORT spieszy z pomocą. Ma nią być najnowszy wynalazek, kryjący się pod tajemniczą nazwą „Safe Window”.

Posłuchaj audycji:


OKNO NA PIŁKARSKI ŚWIAT

„Bezpieczne okno” to nakładka, z której od niedawna i całkowicie bezpłatnie skorzystać może każdy użytkownik strony internetowej beIN SPORT. Zasada jej funkcjonowania jest prosta: narzędzie zmienia wygląd strony na najczęściej używane programy komputerowe, niejako maskując tym samym wiadomości sportowe wyświetlane na firmowym monitorze. Od teraz wyniki meczowe nie będą rzucały się w oczy ani współpracownikom, ani przechadzającemu się po korporacyjnym piętrze szefowi.

Aby skorzystać z uroków dostępnej dla większości przeglądarek aplikacji, należy wybrać środowisko, w jakim najczęściej funkcjonujemy wypełniając służbowe obowiązki. Dokument tekstowy, prezentacja, program pocztowy – to tylko niektóre z opcji. Spośród tych bardziej zaawansowanych możemy postawić na środowisko programisty, projekt graficzny, czy też analizę giełdową, która wiadomości sportowe wkomponuje pomiędzy słupki i kolorowe wykresy.

safewindowWiadomości sportowe zakamuflowane w prezentacji Power Point. Fot. Youtube


I TY MOŻESZ POMÓC INNYM KIBICOM

Nakładki można używać do przeglądania każdego zakamarka strony beIN SPORT, a zatem zarówno wiadomości sportowych, jak i tekstowych relacji live z odbywających się właśnie spotkań.

Aplikacja wystartowała z dwunastoma opcjami do wyboru. Co jednak w przypadku, gdy zabraknie nam tej idealnej? Nic prostszego – nowy pomysł można zgłosić bezpośrednio na stronie. Twórcy narzędzia są otwarci na propozycje użytkowników i chętni do poszerzenia swojej już i tak interesującej oferty.

Na „Piłkarskie plotki” zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:30 w magazynie „Radio Gdańsk Z boisk i stadionów”.

Anita Kobylińska