Sport
Fot. pixabay.com

czwartek,

11 maja 2017

12:22

Potęgowo stanie się polską stolicą nordic walking. Zawody w ramach Pucharu Polski

W niedzielę w Potęgowie odbędą się zawody nordic walking w ramach Pucharu Polski. Na starcie zawodów stanie prawie 400 zawodników. Wydarzenie organizuje Polska Federacja Nordic Walking.

W najbliższą niedzielę (14 maja) w Potęgowie odbędą się kolejne zawody w ramach Pucharu Polski w Nordic Walking. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, z podziałem na płcie i w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy będą rywalizowali ze sobą o tytuł mistrza Polski oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Każdy zawodnik, który ukończy przynajmniej jeden etap z cyklu Pucharu Polski, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej - samochodu marki Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank - partnera Pucharu Polski.

MALOWNICZA TRASA

- Trasa będzie biegła po miękkiej powierzchni, również przez tereny leśne, dzięki czemu podczas marszu będziemy mogli podziwiać okoliczną przyrodę - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera. - Zachęcamy do wzięcia udziału nie tylko profesjonalistów, ale również osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kijkami. To dobry sposób na spędzenie aktywnej niedzieli w gronie rodziny czy też przyjaciół - dodaje.

Zawody Pucharu Polski w Potęgowie odbędą się na Stadionie Gminnym przy ul. Kościuszki 2. Rejestracja uczestników w dniu zawodów rozpocznie się od godziny 8.00. Pierwszy marsz na dystansie 21 km planowany jest na godzinę 10.00. Po ukończeniu zawodów, każdy uczestnik będzie mógł wygrawerować sobie swój czas na pamiątkowym medalu. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyły pokazy, występy artystyczne oraz atrakcje dla dzieci.

ZAWODY DLA KAŻDEGO

- W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy zabrać ze sobą sportowe buty, wygodną odzież oraz parę kijków. Każdy, kto ukończy chociaż jeden etap Pucharu Polski, ma szansę na wygranie samochodu osobowego marki Suzuki Swift, którego losowanie odbędzie się podczas finału Pucharu Polski, czyli 9 września w Hajnówce - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

Łącznie w tegorocznej edycji Pucharu Polski odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking będą miały miejsce już 3 czerwca w Kolbuszowej oraz 24 czerwca w Elblągu. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym Santander Consumer Bank.


Oprac. puch