Sport
Drutex-Bytovia wygranej potrzebuje jak tlenu. Fot. drutexbytovia.pl

piątek,

21 kwietnia 2017

16:23

Ostatni dzwonek dla Drutex-Bytovii i szybka rehabilitacja Chojniczanki? Pomorscy I-ligowcy zagrają o kolejne punkty

Chojniczanka Chojnice, która przed tygodniem przegrała 1:4 z GKS-em Tychy, na wyjeździe zagra z Pogonią Siedlce. Z kolei Drutex-Bytovia zmierzy się w Kluczborku z tamtejszym MKS-em i jest to jedna z ostatnich szans, aby bytowiacy odbili się od dna.

SŁABA FORMA CHOJNICZANKI 


Chojniczanka Chojnice wiosną wygrała tylko jedno spotkanie, a mimo to potrafiła długo utrzymać się na fotelu lidera Nice 1 Ligi. Wszystko zmieniło się w ostatni weekend, kiedy to chojniczanie przegrali 1:4 i spadli na trzecie miejsce. W Chojnicach zrobiło się gorąco. Kapitan Paweł Zawistowski stwierdził nawet, że "mogą liczyć tylko na siebie, a nie kibiców". 32-latek w taki sposób komentował zachowanie fanów, którzy głośno gwizdali na piłkarzy "Chojny". 

Teraz podopieczni Piotra Gruszki zagrają w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Wydaje się, że jest to idealny rywal na przełamanie, bo siedlczanie przegrali trzy kolejne mecze z rzędu. Na Mazowszu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł zagrać Irakli Meschia. 

OSTATNIA SZANSA DLA DRUTEX-BYTOVII

Drutex-Bytovia przegrała przed tygodniem już szósty wiosenny mecz. Ta fatalna passa spowodowała, że drużyna zajmuje 16. lokatę w tabeli i do miejsca barażowego traci już cztery punkty. Rywalem "Czarnych Wilków" będzie MKS Kluczbork, czyli zdecydowanie najgorsza drużyna w I lidze. 

W Kluczborku nie ma praktycznie już żadnych szans, aby utrzymać zespół na zapleczu ekstraklasy, a mimo to włodarze klubu zdecydowali na zmianę trenera. Andrzej Konwiński zastąpił Tomasza Asensky'ego.

Dla bytowiaków sobotnie spotkanie jest ostatnią szansą na to, aby włączyć się do walki o utrzymanie. Pierwsza wygrana może być pozytywnym impulsem, którego tak bardzo potrzebują w Bytowie. Szczególnie, że w kolejnych kolejkach Drutex-Bytovia będzie grała z drużynami, które walczą o awans do ekstraklasy - m.in. z GKS-em Katowice, Zagłębiem Sosnowiec, czy Olimpią Grudziądz.

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice sob. 22.04.2017 godz. 17:00
MKS Kluczbork - Drutex-Bytovia sob. 22.04.2017 godz. 19:00

bw/mili