Sport
fot. Mateusz Ochocki/KFP

czwartek,

20 kwietnia 2017

22:43

Gigantyczna kara dla Lechii za race i petardy w derbach z Arką. Komisja Ligi bezlitosna

Komisja Ligi okazała się bezlitosna dla Lechii Gdańsk. Biało-zieloni zostali surowo ukarani za zachowanie kibiców podczas derbowego pojedynku przeciwko Arce Gdynia. Komisja "wyceniła" odpalenie pirotechniki na 40 tysięcy złotych.
Derbowy pojedynek Lechii z Arką, uważany za hit piłkarskiej wiosny na Pomorzy, z trybun stadionu Energa obejrzało prawie 30 tysięcy kibiców. Już na początku kibice z Gdańska odpalili kilkadziesiąt rac. W pewnym momencie jedna z nich wylądowała również na boisku. Zachowanie biało-zielonych fanów nie pozostało zostawione bez echa. Na czwartkowym posiedzeniu Komisja Ligi postanowiła ukarać klub karą 40 tysięcy złotych. 

LECHIA NIE JEST SAMA

Wśród ukaranych klubów są także Wisła Płock i Lech Poznań. Oba zespoły do zapłacenia będą miały o wiele mniej. Płocczanie będą musieli uiścić 3 tysiące, a Lech Poznań 10 tysięcy złotych. Klub z Gdańska nie po raz pierwszy został ukarany za zachowanie swoich kibiców. Po ostatnich derbach zakończyło się tylko na zakazie wyjazdowym dla gdańskich kibiców, teraz Komisja Ligi była bezlitosna.

DERBY DLA LECHII

Gdańszczanie kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie pokonali będącą w dołku Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla biało-zielonych strzelali Marco Paixao i Michał Marcjanik (samobójcza). Dla Arki honorowe trafienie zaliczył Dominik Hofbauer, który popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego.