Sport
fot. Arkadiusz Buczyński/wybrzezegdansk.pl

środa,

19 kwietnia 2017

20:57

Junior Wybrzeża awansował do finału Brązowego Kasku. Kowalik podał skład na ligowy pojedynek w Łodzi

Junior Wybrzeża Gdańsk Marcin Turowski awansował do finału rozgrywek Brązowego Kasku. Młody żużlowiec zajął 7. miejsce, które było premiowane bezpośrednim awansem. W tyle zostawił m.in. byłego zawodnika gdańskiej drużyny Dawida Wawrzyniaka, który uplasował się tuż za nim. O awansie decydował wyścig dodatkowy pomiędzy tymi zawodnikami.
Początek zawodów w wykonaniu gdańskiego młodzieżowca nie wyglądał najlepiej. W pierwszym starcie przyjechał jako ostatni, w kolejnym pokonał tylko najsłabszego w stawce Mateusza Jagłę. Później podopieczny Mirosława Kowalika wrócił na optymalną ścieżkę. Przełomowy był wyścig 10., który zawodnik Zdunek Wybrzeża wygrał przed mającym ekstraligowe doświadczenie Igorem Kopeć-Sobczyńskim, Markiem Lutowiczem i Wawrzyniakiem.

Finałowy turniej odbędzie się w Świętochłowicach. Pierwotnie datę ustalono na 2 maja, jednakże na ten dzień przełożono dwa mecze PGE Ekstraligi w związku z czym termin ten prawdopodobnie ulegnie zmianie.

Biegi z udziałem Turowskiego:
3. (65,90) Gruchalski, Kubera, Smektała, TUROWSKI
8. (66,81) Liszka, Stalkowski, TUROWSKI, Jagła
10. (66,84) TUROWSKI, Kopeć-Sobczyński, Lutowicz, Wawrzyniak
13. (68,56) Kościelski, TUROWSKI, Staniszewski, Fajfer (u)
19. (67,59) Burzyński, Czerniawski, TUROWSKI, Błażykowski

Bieg dodatkowy:
21. (68,40) Turowski, Wawrzyniak, Burzyński

CIĘŻKI POJEDYNEK W ŁODZI

W tle juniorskich zmagań, składy na ligowe pojedynki awizowali już trenerzy. W najbliższą niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się w meczu wyjazdowym z Orłem Łódź - jednym z kandydatów do awansu, do żużlowej ekstraligi. W składzie gdańskiego zespołu nie ma żadnych zmian w porównaniu do zestawienia przewidzianego na mecz w Bydgoszczy.

NA MECZ Z ORŁEM BEZ LINUSA

Słabszy występ Linusa Sundstroema w meczu przeciwko Lokomotivovi Daugavpils sprawił, iż trener Mirosław Kowalik zdecydował się powołać na mecz w Bydgoszczy Andersa Thomsena. Duńczyk ma wystartować w parze z Renatem Gafurovem. Thomsen świetnie prezentował się w przed sezonowych sparingach. W pamięć kibiców zapadł występ Duńczyka podczas pożegnalnego turnieju Magnusa "Zorro" Zetterstroema, w którym prezentował widowiskową jazdę. Teraz szansę debiutu w rozgrywkach pierwszoligowych dostanie podczas spotkania w Łodzi. 

To jedyna zmiana, której w zestawieniu dokonał Mirosław Kowalik. W pierwszym spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Kacper Gomólski i Oskar Fajfer i to także ci zawodnicy będą tworzyli pierwszą parę w meczu wyjazdowym. Rola zagranicznego lidera, podobnie jak w poprzednim meczu, przypadła Troyowi Butchelorowi. 

Mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Orłem Łódź w niedziele, 23 kwietnia o godz. 14:45.
skladylodz
lus