Sport
fot. pzpn.pl

środa,

19 kwietnia 2017

20:17

Syn byłego Arkowca sędzią finału Pucharu Polski pomiędzy Arką i Lechem

Tomasz Musiał będzie sędzią finału piłkarskiego Pucharu Polski. 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie o trofeum powalczą Arka Gdynia i Lech Poznań.
SYN ZDOBYWCY PUCHARU POLSKI

Tomasz Musiał to syn byłego reprezentanta Polski. Adam Musiał był członkiem drużyny, która w 1974 roku w RFN zdobyła brązowy medal piłkarskich mistrzostw świata. 5 lat później Musiał senior zdobył z Arką Gdynia Puchar Polski pokonując w finale swój były klub Wisłę Kraków. Jako trener pracował między innymi w Lechii Gdańsk. Po 38 latach jego syn Tomasz będzie sędzią meczu, w którym o trofeum powalczą Arka Gdynia i Lech Poznań. W ubiegłorocznym finale pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa Musiał był sędzią bramkowym.

KTO MA LEPSZE WSPOMNIENIA?

36-letni arbiter w tym sezonie prowadził 4 mecze, w których grała Arka. 2 zakończyły się zwycięstwem w Pucharze Polski (1:0 z Bytovią bytów i 3:0 z Wigrami Suwałki), 2 porażkami w ekstraklasie (0:1 z Legią Warszawa i 1:2 z Lechią Gdańsk). W meczach z udziałem Lecha Poznań gwizdał 2 razy. Poznaniacy w obu spotkaniach triumfowali ( 3:0 z Podbeskidziem w 1/16 finału PP i 3:0 ze Śląskiem Wrocław.

JEDEN Z NAJZDOLNIEJSZYCH

Tomasz Musiał w opinii ekspertów uznawany jest za jednego z najzdolniejszych polskich arbitrów. Należy do grona sędziów międzynarodowych. W tym sezonie pochodzący z Krakowa, ale urodzony w Anglii arbiter, prowadził 1 mecz kwalifikacji Ligi Europy oraz po 2 spotkania w Eliminacjach do Mistrzostw Europy U17 i U19.

Relacja z finału PP Arka-Lechia 2 maja na żywo na antenie Radia Gdańsk.

mh