Sport
Fot. Agencja KFP/Jerzy Bartkowski

wtorek,

18 kwietnia 2017

13:00

Hit transferowy Lotosu Trefla. Mistrz Świata trafi do Gdańska

Piotr Nowakowski zostanie siatkarzem Lotosu Trefla Gdańsk - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Gdańsk. Reprezentant Polski do Trójmiasta przenosi się z Asseco Resovii Rzeszów.
- Rozważamy różnych graczy, którzy mogą podnieść poziom sportowy drużyny. Piotr jest oczywiście jednym z takich zawodników, więc znalazł się na liście kandydatów, którym już od dłuższego czasu się przyglądamy - powiedział nam prezes klubu, Dariusz Gadomski.

Nowakowski był w tym sezonie kontuzjowany i rehabilitował się w jednej z trójmiejskich klinik. W Gdańsku środkowy ponownie współpracować będzie z trenerem Anastasim, z którym spotkał się już w reprezentacji Polski. Włoch selekcjonerem był w latach 2011-2013.

DUŻE ZMIANY W LOTOSIE TREFLU

W drużynie Lotosu Trefla na pozycji Nowakowskiego grało w tym sezonie dwóch środkowych - Wojciech Grzyb i Bartosz Gawryszewski. Obu kończą się kontrakty, które najprawdopodobniej nie zostaną przedłużone. Obaj byli w przeszłości zawodnikami Asseco Resovii. Kończą się również umowy Damiana Schulza i Mateusza Miki. Pierwszy z wymienionych na pewno zostanie w Gdańsku. Z kolei Mika po słabym sezonie nie otrzyma tak lukratywnej propozycji jak poprzednio i bardzo możliwe, że zmieni klub. Lotos Trefl poinformował również, że szeregi zespołu opuści środkowy Dmytro Pashytskyy. Ukrainiec przebywał w Gdańsku na zasadzie wypożyczenia z drużyny z Rzeszowa.

MISTRZ ŚWIATA W GDAŃSKU

Nowakowski w kadrze zadebiutował pod wodzą Raula Lozano. Na swoim koncie ma złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy, triumf w Lidze Światowej oraz miejsca na podium w Pucharze Świata. W 2014 roku był członkiem drużyny prowadzonej przez Stephana Antige, która zdobyła zdobyła Mistrzostwo Świata.

Od 2011 roku był zawodnikiem Asseco Resovii. Razem z drużyną z Rzeszowa trzykrotnie wygrywał Plus Ligę. Dwa lata temu Resovia zajęła drugie miejsce w Lidze Mistrzów, a Nowakowski został najlepszym blokującym rozgrywek.

Tymoteusz Kobiela