Sport
Fot. drutexbytovia.pl

niedziela,

19 marca 2017

07:56

Remisy Drutexu i Chojniczanki. Drużyna z Bytowa zmieni trenera

Chojniczanka Chojnice zremisowała trzeci wiosenny mecz z rzędu. Tym razem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Punktami podzieliła się również Drutex-Bytovia. Po remisie ze Stalą Mielec z posadą trenera pożegnał się Tomasz Kafarski.

Mecz dla Drutex-Bytovii nie rozpoczął się dobrze. W 18. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Aleksandar Kolev, który kilkanaście minut później otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Dopiero w drugiej części gry "Czarne Wilki" potrafiły zdominować rywala. W 60. minucie Alen Ploj wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki. W 68. minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jakub Bąk. Wydawało się, że Drutex-Bytovia ma wszystko pod kontrolą. Pod koniec spotkania błąd popełnił jednak Michał Szromnik, który sprokurował jedenastkę. Wynik meczu na 2:2 ustalił Kamil Radulj.

ZREZYGNOWAŁ TRENER DRUTEX-BYTOVII

Dwie godziny po meczu klub z Bytowa poinformował, że Tomasz Kafarski nie będzie dalej trenerem Drutex-Bytovii. Powodem takiej decyzji są ostatnie wyniki. W ostatnich ośmiu kolejkach Drutex-Bytovia zdobyła zaledwie 4 punkty na 24 możliwe. Obecnie klub zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 24 punktów.

CHOJNICZANKA CHOJNICE Z TRZECIM REMISEM Z RZĘDU

Fatalnie zaczęło się również spotkanie dla Chojniczanki. W 19. minucie Paweł Zawistowski obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na jednym z rywali. Mimo to tuż przed przerwą Chojniczanka potrafiła wyjść na prowadzenie. Jakub Biskup dośrodkowywał z rzutu wolnego, a piłka spadła pod nogi Jacka Podgórskiego, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

W 51. minucie Podbeskidzie zdołało zremisował. Piotr Kieruzel popełnił błąd, który wykorzystał Nerman Haskić i Szymon Lewicki. W końcówce spotkania "piłkę meczową" miał Robert Demjan, ale napastnik Podbeskidzia był naciskany przez stoperów i nie zdołał oddać strzału.

Chojniczanka mimo kolejnego remisu z rzędu nadal jest liderem Nice 1 Ligi z dorobkiem 39 punktów. Z kolei Drutex-Bytovia zajmuje 14. miejsce z 25 punktami.

bw