Sport
Fot. Agencja KFP/Aleksander Knitter

piątek,

17 marca 2017

21:28

Gorąco w Drutex-Bytovii. Chojniczanka odpali?

Nie tak wyobrażały sobie rozpoczęcie piłkarskiej wiosny pomorskie drużyny Nice 1 Ligi. Chojniczanka Chojnice na razie w dwóch meczach zremisowała, a Drutex-Bytovia dwukrotnie przegrała. W weekend obie ekipy będą chciały poprawić swój dorobek punktowy.

DRUTEX-BYTOVIA O PRZEŁAMANIE


Drutex-Bytovia wciąż czeka na zwycięstwo wiosną. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali 0:1 z Wisłą Puławy i 1:2 z Miedzią Legnica. Mówi się, że w Bytowie zrobiło się gorąco i przyszłość trener Kafarskiego głównie będzie zależeć od wyniku spotkania ze Stalą Mielec.

Rywalem bytowiaków będzie Stal Mielec, czyli rewelacja rozgrywek od kiedy trenerem tej drużyny został Zbigniew Smółka. W 10 ostatnich spotkaniach Stal zdobyła 21 punktów, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

"Czarne Wilki" będą miały zatem bardzo trudny orzech do zgryzienia. Co ciekawe w pojedynkach Kafarski vs Smółka jest 1:0. Drutex-Bytovia przed rokiem wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 3:2, kiedy jej trenerem był właśnie Smółka. Wtedy kibice w Bydgoszczy oglądali żywy, ciekawy mecz. Oby takie widowisko stworzyli zawodnicy również w sobotę.

CHOJNICZANKA W KOŃCU ZWYCIĘSKA?

Chojniczanka Chojnice już przed tygodniem mogła zapewnić sobie pierwsze trzy wiosenne punkty. Los sprawił jednak, że Znicz Pruszków w końcówce strzelił bramkę na 3:3, a jej autorem był... bramkarz beniaminka.

Teraz na drużynę z Chojnic czeka Podbeskidzie Bielsko-Biała, które wiosną gra w kratkę. Górale najpierw przegrali 0:2 z Wigrami Suwałki, a następnie wygrali 2:1 z Chrobrym Głogów.

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę w Chojnicach kibice obejrzą ciekawe spotkanie. Podbeskidzie mimo że zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli to nadal chce zbliżyć się jak najbliżej do czołówki. Z kolei Chojniczanka mimo tego, że wiosną zdobyła tylko dwa punkty to nadal zajmuje pozycję lidera Nice 1 Ligi.  

Jesienią Chojniczanka w Bielsku-Białej pokonała Podbeskidzie 1:0 po bramce Michała Jakóbowskiego.

Drutex-Bytovia - Stal Mielec 18.03.2017 // godz. 16:00
Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 18.03.2017 // godz. 17:45


BW