Sport
fot. Mateusz Ochocki/KFP

piątek,

17 marca 2017

13:03

Adam Nawałka zaufał piłkarzowi Lechii. Selekcjoner rozesłał powołania na eliminacyjny mecz z Czarnogórą

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników z polskiej ligi na mecz eliminacji mistrzostw świata, w którym biało-czerwoni zagrają z Czarnogórą. Spotkanie odbędzie się 26 marca w Podgoricy. Wśród powołanych jeden przedstawiciel Lechii Gdańsk - Sławomir Peszko.
Do piłkarzy z lig zagranicznych dołączyli obrońcy Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan i Maciej Sadlok oraz pomocnicy Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Krzysztof Mączyński.

Wśród powołanych widnieje także nazwisko Sławomira Peszki, który ostatnio odpoczywa od ligowej piłki. Pomocnik pokutuje za ostatnie spotkanie z Lechem Poznań, w którym uderzył rywala łokciem i obejrzał czerwoną kartkę. Komisja Ligi nałożyła na Peszkę surową karę i reprezentant Polski będzie musiał pauzować przez 3 najbliższe spotkania.

To jednak nie przeszkadza selekcjonerowi Adamowi Nawałce, który ufa piłkarzowi Lechii i zabierze go na zgrupowanie przed arcyważnym spotkaniem eliminacyjnym przeciwko Czarnogórze.

Reprezentacja Polski wygrała trzy z czterech spotkań i prowadzi w grupie E z 10 punktami. Drugie miejsce zajmuje Czarnogóra, która ma trzy punkty mniej.
lus