Sport
Już 20 czerwca na Stadionie Miejskim w Gdyni kibice obejrzą szlagier Portugalia - Hiszpania. Fot. Arka Gdynia SSA

wtorek,

21 lutego 2017

11:12

Ruszyła sprzedaż biletów na EURO U21. Mecze Polaków wyprzedane

We wtorek 21 lutego uruchomiona została sprzedaż wejściówek na mecze mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w Polsce w dniach 16-30 czerwca. Bilety na mecze Polaków z Anglią, Słowacją i Szwecją rozeszły się w tempie błyskawicznym. Wciąż można zakupić wejściówki na mecze na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Tuż po północy, w nocy z poniedziałku na wtorek, uruchomiony został portal http://bilety.u21poland.com, za pomocą którego kibice mogą nabyć bilety na zbliżającą się imprezę. Zainteresowanie wejściówkami jest ogromne, a ceny bardzo przystępne (15-25 PLN).

FINAŁ I MECZE POLAKÓW PRZY KOMPLECIE PUBLICZNOŚCI

Od uruchomienia sprzedaży nie minęło jeszcze 12 godzin, a chętni do obejrzenia w akcji m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Bartosza Kapustki już doznali pierwszego rozczarowania. Bilety na mecze Polaków okazały się gratką dla nocnych Marków i już nad ranem nie można było ich nabyć. Całkowicie wyprzedane zostały również miejscówki na finał, który zostanie rozegrany 30 czerwca na stadionie w Krakowie.

Jedyną nadzieją dla zainteresowanych meczami młodych Polaków jest oczekiwanie na rezygnację z zakupu biletów już zarezerwowanych. System portalu kupbilet.pl pozwala na przechowanie wybranych miejsc w koszyku kupującego przez 24 godziny, w czasie których należy uzupełnić swoje dane i opłacić zakup. Jeśli kupujący tego nie zrobi, bilety wrócą do puli sprzedaży.

HISZPANIE I PORTUGALCZYCY, SZLAGIER W GDYNI

Wciąż dostępne są bilety na mecze, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Gdyni. Na obiekcie, na którym swoje spotkania rozgrywa na co dzień Arka Gdynia, obejrzymy trzy potyczki:

Hiszpania - Macedonia | 17 czerwca 2017
Portugalia - Hiszpania | 20 czerwca 2017
Macedonia - Portugalia | 23 czerwca 2017

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 20:45 i na wszystkie wciąż można dostać bilety (stan na godz. 11:30).

LICZNI KIBICE GOŚCI

Wszystko wskazuje na to, że podczas młodzieżowych mistrzostw Europy polscy kibice będą mogli ponownie poczuć atmosferę podobną do tej, której doświadczyliśmy podczas EURO 2012. Polskę odwiedzą bowiem liczne grupy kibiców drużyn gości.

Od momentu zakończenia eliminacji, przez kolejne dwa miesiące, federacje wszystkich drużyn, które zagrają w Polsce, zgłaszały do UEFA swoje zapotrzebowanie na bilety. Spośród kibiców przyjezdnych najwięcej biletów na mecze swoich reprezentacji nabyli Szwedzi. Około 3 tysiące szwedzkich fanów obejrzy na żywo potyczkę z Anglią, a po 2 tysiące spotkania z Polską i Słowacją. Kielce i Lublin odwiedzi także liczne grono Słowaków, którzy zasiądą na trybunach w liczbie ponad tysiąca kibiców, na każdym rozegranym przez reprezentację Słowacji spotkaniu.

Anita Kobylińska