Sport
Mateusz Jachlewski podczas meczu kwalifikacyjnego do finałów ME 2018 Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

czwartek,

12 stycznia 2017

10:45

Piłkarze ręczni zaczynają rywalizację w Mistrzostwach Świata. Na początek Norwegia

Polscy piłkarze ręczni zaczynają udział w Mistrzostwach Świata. Biało-czerwoni na początek pierwszej fazy turnieju, który odbywa się we Francji, zmierzą się z w Nantes z Norwegami.

Czego możemy spodziewać się po polskich szczypiornistach na francuskim turnieju? Przede wszystkim walki. Przed wyjazdem na Mistrzostwa trener Tałant Dujszebajew podkreślał, że ta drużyna we Francji jeszcze nie zdobędzie medalu, ale faktycznie kadra jest gruntownie przebudowana i nad Sekwanę pojechała po naukę, która ma zaprocentować w przyszłości.

SZCZYPIORNIŚCI MŁODEGO POKOLENIA

Ze składu, który w 2006 zdobywał srebrny medal Mistrzostw Świata, jest tylko Mateusz Jachlewski. Z wicemistrzowskiej ekipy z 2009 roku pozostał Adam Malcher, a z brązowego zespołu z poprzedniego turnieju, który dwa lata temu odbył się w Katarze są Piotr Chrapkowski, Michał Daszek i Przemysław Krajewski. Pozostali to debiutanci.

Na początek turnieju we Francji poprzeczka nie będzie zawieszona wysoko. Skład Norwegów - podobnie jak naszego zespołu - oparty jest głównie na szczypiornistach młodego pokolenia. Skandynawowie byli jedną z rewelacji ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, na których zajęli czwarte miejsce po drodze pokonując między innymi Polaków.

Początek meczu Polska-Norwegia o 20.45. Transmisja w TVP 2 i TVP Sport.

Mariusz Hawryszczuk/mich