Sport
www.arka.gdynia.pl

czwartek,

12 stycznia 2017

07:44

Arka "odpaliła" Rashida Yussuffa

Rashid Yussuff nie jest już piłkarzem Arki Gdynia. Były młodzieżowy reprezentant Anglii był jednym z głównych kandydatów do opuszczenia drużyny po pierwszej części sezonu. Umowa z 26 letnim skrzydłowym, który nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w składzie została rozwiązana za porozumieniem stron.

STRZELAŁ WAŻNE GOLE

Yussuff trafił na Olimpijską w ubiegłym sezonie. W pierwszej lidze rozegrał 19 spotkań i zdobył 3 bramki. Cennego gola zdobył przeciwko Olimpii. Jego trafienie w końcówce spotkania w Grudziądzu dało zwycięstwo żółto-niebieskim. Przeciwko Chrobremu Głogów także trafił na finiszu mecze zapewniając Arce remis. Na zapleczu ekstraklasy pełnił jednak rolę jokera.

ZA WYSOKIE PROGI

Sytuacja mającego nigeryjskie korzenie Anglika nie uległa zmianie po awansie do ekstraklasy, której progi okazały się  dla niego zbyt wysokie. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach ligowych oraz w 4 spotkaniach Pucharu Polski. Na boisku pojawiał się zwykle na ostatnie minuty. Pełne 90 minut zaliczył tylko w dwóch pierwszych spotkaniach PP.

ARKA NA OBÓZ BEZ MOSIEJKI I ZJAWIŃSKIEGO

Arki w środę już bez Yussuffa wyjechała na obóz przygotowawczy do Władysławowa. W autokarze zabrakło Damiana Mosiejko, który udał się na testy do Znisza Pruszków oraz Dariusza Zjawińskiego, którego absencja, oficjalnie jest spowodowana kontuzją.
mh