Sport
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

poniedziałek,

09 stycznia 2017

13:53

Janicki odejdzie z Lechii? Obrońcą zainteresowana jest włoska Bologna

Rafał Janicki może opuścić Lechię Gdańsk. To doniesienia włoskiej prasy, która podaje, że obrońcą biało-zielonych poważnie zainteresowana jest Bologna - 15 drużyna Serie A.
WŁOSI POTRZEBUJĄ OBROŃCY

O prawdopodobnym transferze 24-laktka na jednym z portali społecznościowych poinformował znany włoski dziennikarz - Gianluca di Marzio. Janicki już latem mógł zmienić pracodawcę, ale ostatecznie do transferu nie doszło. Teraz obrońcą biało-zielonych poważnie zainteresowana jest Bologna, która po rundzie jesiennej zajmuje odległe 15. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.

PODPORA DEFENSYWY

Janicki jest podstawowym zawodnikiem w defensywnej układance Piotra Nowaka. 24-latek w tym sezonie 19 krotnie pojawił się na boiskach w Lotto Ekstraklasie i Pucharze Polski.

"POLSKA" SERIE A

Włochy to ostatnio bardzo popularny kierunek wśród polskich zawodników. Niedawno Legię Warszawa na Sampdorię zamienił Bartosz Bereszyński, a w Napoli występują Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Jednym z najlepszych bramkarzy w Serie A jest Łukasz Skorupski, a o miejsce w składzie Fiorentiny walczy Bartłomiej Drągowski.

Według naszych informacji do klubu nie wpłynęła jeszcze oficjalna oferta za Rafała Janickiego. Według portalu transfermarkt.de obrońca wyceniany jest na ponad 800 tysięcy euro.
lus