Sport
Marcin Lijewski podczas towarzyskiego meczu reprezentacji Polski fot. Wojciech Figurski / KFP

piątek,

09 października 2015

21:48

Marcin Lijewski asystentem Damiana Wleklaka w Wybrzeżu Gdańsk

Do sobotniego spotkania z SMS Gdańsk szczypiorniści Wybrzeża przystąpią z nowym trenerem. Rolę asystenta Damiana Wleklaka będzie pełnił Marcin Lijewski, który jako zawodnik występował w zeszłym sezonie w barwach gdańskiego klubu.
Wielokrotny reprezentant Polski współpracę z Damianem Wleklakiem rozpocznie w sobotnim meczu z SMS-em Gdańsk. Choć dla obu panów nie jest to pierwsza okazja, aby wspólnie prowadzić drużynę. Popularny "Lijek" razem z Wleklakiem trenują kadrę B reprezentacji Polski. - Już ponad rok pracuję z Damianem przy reprezentacji. Rozumiemy się bardzo dobrze i cieszę się, że teraz razem poprowadzimy Wybrzeże, skomentował Lijewski. 

W zeszłym sezonie Lijewski grał w Wybrzeżu, ale niestety klub zanotował spadek do pierwszej ligi. Nowy trener Wybrzeża ma jednak nadzieję, że jego obecność pozytywnie wpłynęła na zespół. - Jeszcze jako zawodnik, próbowałem podpowiadać chłopakom na treningach, wspomina. – Teraz dostałem szansę, którą postaram się wykorzystać w stu procentach. Mam nadzieję, że moja praca jako trenera będzie jakimś dodatkowym bodźcem dla tych młodych szczypiornistów.

Lijewski deklaruje, że ciężka praca duetu trenerskiego, ale także całego zespołu spowoduje szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak na razie gdańszczanie zajmują  drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi ze stratą jednego punktu do Sokoła Browar Kościerzyna. Kolejny krok w stronę awansu szczypiorniści Wybrzeża mogą uczynić już w sobotę w pojedynku przeciwko SMS-owi Gdański.
Wojciech Luściński