Sport
(Fot. Marian Zubrzycki/400mm.pl)

piątek,

14 stycznia 2022

18:45

Zmiana rywala Kaszubowskiego na ostatniej prostej. Przeciwnik nie jest w stanie zawalczyć przez problemy zdrowotne

W sobotę, 15 stycznia odbędzie się gala KSW 66, na której w akcji będziemy mieli okazję zobaczyć reprezentanta Mighty Bulls Gdynia - Krystiana Kaszubowskiego. Planowo miał on zmierzyć się z Tomaszem Romanowskim, który przez zbijanie wagi do pojedynku nabawił się problemów zdrowotnych. 

Na jeden dzień przed galą Tomasza Romanowskiego zastąpił 28-letni Robert Maciejowski. Zawodnik z Bielska-Białej ma na koncie pięć wygranych i trzy porażki, a pojedynek z Krystianem Kaszubowskim będzie dla niego debiutem w KSW i wielką szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony w walce z uznanym już w KSW zawodnikiem. Limit w tym starciu został zmieniony z kategorii półśredniej (do 77 kg) na kategorię średnią (do 84 kg).

- Niestety rywal wypada, ale KSW stanęło na wysokości zadania i szybko znaleźli mi nowego, którym jest Robert Maciejowski - skomentował na swoim Instagramie Krystian Kaszubowski. 

ZDECYDOWANY FAWORYT

Szanse na wygraną Kaszubowskiego w starciu z Romanowskim bukmacherzy oceniali wyrównanie. Po ogłoszeniu rezerwowego przeciwnika to reprezentant Mighty Bulls Gdynia jest zdecydowanym faworytem. Maciejowski, mimo że przyjął ten pojedynek dzień przed samą galą, nie wychodzi do niego nieprzygotowany. Zawodnik z Bielska-Białej miał zaplanowaną w najbliższym czasie inną walkę i przyjedzie na KSW 66 po obozie przygotowawczym.

Gala KSW 66 odbędzie się w sobotę, 15 stycznia w NETTO Arenie w Szczecinie. Dostęp do gali można wykupić w systemie PPV lub na platformie Viaplay.

Karta walk gali KSW 66:

Marian Ziółkowski vs Borys Mańkowski - walka o pas kategorii lekkiej

Tomasz Narkun vs Ibragim Chuzhigaev - walka o pas kategorii półciężkiej

Michał Materla vs Jason Radcliffe

Krystian Kaszubowski vs Robert Maciejowski

Sebastian Rajewski vs Niklas Bäckström

Wojciech Janusz vs Damian Skarżyński

Łukasz Rajewski vs Donovan Desmae

Gracjan Szadziński vs Francesco Moricca

Kacper Koziorzębski vs Hubert Szymajda

Patryk Surdyn vs David Martinik 

 

Jakub Krysiewicz